Endine Taxify kutsub teenistuse kaotanud õmblejad enda juurde tööle

Bolti, endise nimega Taxify asutajad Markus (vasakul) ja Martin Villig esiplaanil.

FOTO: EERO VABAMÄGI / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Kui Eesti iduettevõtete juhid kuulsid, et rõivatööstusfirmadest Baltikast ja Sangarist koondatakase sadu inimesi, tekkis neil mõte teenistuse kaotanud inimesed enda juurde tööle kutsuda.

«Meil on igasse linna vaja autojuhte,» ütles endise Taxify, praeguse nimega Bolti kaasasutaja ja omanik Martin Villig, lisades, et kel on vähegi autojuhiluba, saab nende juures kasvõi paari päevaga autojuhiks hakata, mis aitab vähemalt ajutiseltki kahe töökoha vahel raha teenida, kirjutab Äripäev.

«Me näeme ajakirjanduses, et mõni ettevõte lõpetab korraga paljudel töölepingu, aga pildis ei ole need, kes võiksid just nimelt korraga paljusid inimesi palgata,» rääkis Villig, tuues välja, et neid ettevõtteid, kes täna töötajaid vajavad, on tegelikult väga palju, mistap ei välista ta seda, et aktsioonidega liigutakse edasi. 

Tänavu märtsis teatasid nii särgitootja Sangar kui ka rõivabränd Baltika, et tõmbavad Eestis oma tootmist kõvasti koomale, kuna tööjõud on siin kallis. Baltika koondab lausa üle 300 inimese ja Sangar umbes 60 inimest.

Tagasi üles
Back