Soome perefirma on Eesti poele kõvasti peale maksnud

Motoneti kauplus Espoos.

FOTO: FOTO: motonet.fi

Soome tuntud tehnikakaubamajade kett Motonet on Eesti tütarfirmale juba pea 3 miljonit eurot peale maksnud, et Lasnamäe kauplusel nina vee peal hoida.

Postimees kirjutas aasta tagasi, kuidas ühe poega Motoneti tegevus on läinud üle kivide ja kändude. Kahe esimese tegevusaasta jooksul teeniti üle 2 miljoni euro kahjumit.

Soomes on Motonetil üle 30 kaupluse. Keti omanikfirma Broman Group on seal kõva tegija. Muuhulgas valiti nad ülemöödunud aastal, põhjanaabrite 100. sünnipäeval, aasta perefirmaks.

Eesti tulemused pole aga nii rõõmustavad olnud. 2017. aastal tuli Bromanil ettevõttesse uhada 1,5 miljoni eurot, et omakapital plussi saada ja äritegevusega jätkata. Kuigi möödunud aastal (Motoneti majandusaasta algab 1. oktoobril ja lõpeb 30. septembril-toim) jõudis ettevõte esmakordselt 100 000 euroga kasumisse, ületasid kohustused endiselt varasid. Seetõttu süstis omanik firmasse veel 1,2 miljonit eurot.

Ettevõtte juhatus tunnistas majandusaasta aruandes, et poe käivitamisega kaasnesid suured kulutused. Siiski loodetakse järgmisel aastatel kasumit teenida ja seda suurendada. Samuti on omanik valmis tegema ettevõttesse täiendavaid sissemakseid.

Aasta tagasi ütles Motoneti Eesti haru juht Tomi Ranta, et neil läheb siin aina tõusvas joones. Kuigi algus oli konarlik ja «pakkus väljakutseid», siis nüüd on huvi kasvanud ja kliente käib järjest rohkem. Kahjumisse suhtus mees rahulikult. «See on meie emafirma eelarves olemas. See ei ole mingisugune üllatus.»

Motoneti kauplustekett tuli Eesti turule 2016. aasta aprillis, mil avas Lasnamäel Tähesaju teel esimese kaupluse. Poes müüakse auto- ja mootorrataste varuosasid, tööriistu, paadi- ja kalastustarbeid ja muid kaupu. Ettevõttes töötas mullu 31 töötajat.

Tagasi üles