Viljandimaa talu sai Eesti parima mahetootja tiitli

Mahetooted.

FOTO: Toomas Huik

2012. aasta parim mahetootja on Tiia ja Arvo Kleini Tarvastu Saariku talu Viljandimaalt, parim mahetoode on OÜ Kaks Meistrit kitsepiimast toorjuust soolvees.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi sõnul näitab parima mahetootja ja –toote konkurss, et puhast ja tervislikku toitu väärtustatakse aina rohkem. «Järjest enam saadakse aru, et hea tervis on liikumise kõrval seotud ka hea ja puhta toiduga. Väga hea meel on ka, et toidu tootmise ja tarbimise juures mõeldakse aina enam keskkonnasõbralikkusele,» ütles minister Seeder.

Parima mahetootja konkursi võitja sõnul on oluline elada loodusega kooskõlas. „Minu põhimõte on, et mahetootmine ja loodusega kooskõlas elamine ongi loomulik eluviis. Soovin, et ka minu lastele ja lastelastele säiliks puhas ja mitmekesine loodus. Tahan, et ka nemad teaks, milline on rukkirääk või suitsupääsuke,» rääkis Tarvastu Saariku talu perenaine Tiia Klein.

Parima mahetoote valmistaja, OÜ Kaks Meistrit perenaise sõnul lähtutakse tootmisel ideaalist. «Meil on pere loodud talumeierei, lähtume ideaalist ja tahame luua parimat võimalikku toodet, millest me ka ise oleme vaimustatud. Tore, kui see läheb ka teistele korda. Konkurss on tänuväärt ettevõtmine, mis toob kokku väärikad tootjad ja tarbijad,»ütles Mets.

Tagasi üles