RMK juhatuse esimehena jätkab Aigar Kallas

RMK juht Aigar Kallas matkavarustust lahti pakkimas.

FOTO: Ants Liigus

RMK nõukogu valis täna järgmiseks 5 aastaks RMK juhatuse esimeheks Aigar Kallase.

«RMK nõukogu leidis üksmeelselt, et Aigar Kallase senine töö RMK juhina on olnud edukas ja omaniku esindajana otsustas nõukogu teha talle ettepaneku jätkata ametis ka järgmised 5 aastat,» selgitas RMK nõukogu esimees Mati Polli.

Aigar Kallas oli RMK peadirektor aastatel 2002-2003, RMK juhatuse esimehena on ta ametis olnud alates 1. novembrist 2007. RMK juhatuse esimehe volitused kestavad vastavalt metsaseadusele 5 aastat.

Aigar Kallas on lõpetanud Eesti Põllumajandusülikooli metsamajanduse eriala ja saanud magistrikraadi keskkonnaökonoomikas California Ülikoolist, Berkeleyst.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa- ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38 protsenti Eesti metsadest.

Tagasi üles
Back