Eesti 12-eurone olümpiamünt äratab vähest huvi

Londoni olümpiamängudele pühendatud meenemünt

FOTO: Peeter Langovits

Eesti Panga avalike suhete juht Ingrid Mitt ütles, et tänasest turule tulnud hõbedast 12-eurose olümpiamängudele pühendatud meenemündi vastu suurt huvi ei tunta.

«Meenemüntide vastu on alati olnud suur huvi, kuid kuna juulis paljud inimesed puhkavad, siis on esialgne huvi uue mündi vastu olnud pigem tagasihoidlik,» väitis ta.

Mitt ütles, et kollektsionäärid nii Eestist kui ka mujalt tunnevad aasta läbi huvi võimalike uute müntide vastu, kuid kahjuks ei ole neil täpset statistikat selle kohta, kui palju münte jääb Eestisse ja palju liigub välismaale.

Alates tänasest saab Londoni olümpiamängudele pühendatud meenemünte nii osta kui ka broneerida. Broneerida saab münte Eesti Panga muuseumi kontaktidel ja neid samas välja osta 7. augustist 31. oktoobrini. Meenemünte müüvad Eesti Panga muuseumipood ja SEB kontorid üle Eesti Samuti on münte võimalik osta Eesti Posti e-poe kaudu. Ühel ostjal on võimalik soetada 10 meenemünti.

Hõbedast meenemündi tagaküljel on kujutatud dünaamiline ja liikumist kajastav visuaalne kujund, nimiväärtus "12 €" ja Eesti Olümpiakomitee logo. Mündi esiküljel on Eesti Vabariigi suur riigivapp ja aastaarv "2012".

Müntide kogutiraaž on 7500 tükki ning need jõuavad müügile mitmes osas. Hõbemündi maksumus on 40 eurot.

Tagasi üles