Järelvaadatav ⟩ Nutikad õpilasfirmad avavad külastajaile virtuaalsed laadaboksid

Eesti õpilasfirmade laat toimub seekord täielikult veebikeskkonnas ning osa võtab ligi 230 õpilasfirmat. Postimees teeb veebilaadalt otseülekande.  

Kell 12-18 kestval ülekandel tutvustatakse õpilaste põnevaid tooteid ja leiutisi, tehakse intervjuusid, vilistlased meenutavad enda õpilasfirmade algust ja palju muud. Kõik külastajad saavad suhelda otse õpilasfirmadega, külastada nende virtuaalset laadaboksi ja saada osa laadamelust. 

«Koduõppe ja piiratud kohtumisvõimaluste tõttu on sel õppeaastal kogu õpilasfirmade programm olnud keerulisemas olukorras. Varasemalt oleme aasta jooksul saanud korraldada mitmeid õpilasfirmade laatu, kuid seekord pole see võimalik olnud ja õpilastel on jäänud puudu väga oluline osa ettevõtte loomise praktikast,» tõdes õpilasfirmasid haldava Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor. 

Praktika saamiseks toimubki nüüd traditsiooniline õpilasfirmade laat veebi vahendusel. Külastajad on oodatud sisse põikama virtuaalsetesse laadaboksidesse, et noortelt ettevõtjatelt videokõnes nende toodete ja teenuste kohta küsida ning soovi korral tooteid soetada. Vaatajad saavad oma õnne proovile panna ka põnevates laadamängudes. 

Õpilasfirmade toodete seast leiab omanäolisi käsitöötooteid (puidust sõrmused, kellad, kotid, näomaskid, küünlad, maiustused jm), valikus on ka näiteks humoorikate sõnumitega kondoomid kui ka käsitööna valmivad kirevad pinata’d. Kuigi seenehooaeg on kaugel, saab endale soetada muheda seeneämbri. Õpilasfirmad pakuvad ka teenuseid, näiteks tööportaal noortele, taskuringhäälingud, sotsiaalmeedia turunduse analüütika, teenuskaartide sidumine ühte äppi jne.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back