Luminor alustab koostööd IBMiga

Luminor panga logo. FOTO: Ints Kalnins/reuters/Scnapix

Selleks, et kiirendada järgmise põlvkonna tehnoloogia kasutuselevõttu, alustab Luminor koostööd IBMiga. 

Viieaastase lepingu kohaselt toetab IBM Luminoril digiülemineku kiirendamist ning samuti turbe- ja õigusnõuete vastavusega seotud protsesside tõhustamist. Selleks viib pank oma IT-taristu üle IBM Cloudi finantsteenustele mõeldud pilvelahendusse.

IBMi abiga kiirendab Luminor hübriidses pilvekeskkonnas järgmise põlvkonna tehnoloogia ning digipõhiste ja kliendikesksete lahenduste kasutuselevõttu.

Luminor teatas, et strateegiline koostöö IBMiga on võimalik tänu klientide üleviimise Luminori platvormile, mis toimus eelmise aasta lõpus. Mäletatavasti tekitas üleminek klientide seas palju pahameelt, sest pangateenused olid päevi häiritud. Lisaks ei paku Luminor klientidele välkmakseid ehk pankadevahelised ülekanded võtavad teistest pankadest oluliselt kauem aega. 

IBM Services hakkab pakkuma Luminori IT teenuste haldust ning kujundab tehisintellektil põhineva mudeli abil ümber panga peamise pangandus- ja integratsiooniplatvormi. Lisaks lähevad lepingu alusel kõigi Balti riikide ligi 200 Luminori tehnoloogiaüksuse töötajat üle IBMi.

Tagasi üles
Back