Galerii ⟩ Porto Franco äri- ja kaubanduskeskusest pidi suurem osa valmima juba mullu

Porto Franco sõlmis Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga ning Luminoriga 102 miljoni euro suuruse laenulepingu. FOTO: Porto Franco

2019. aastal lubas Porto Franco büroopindade rentnikele, et nad saavad ärikeskusesse sisse kolida 2020. aasta sügisel. Tähtaegu lükati hiljem korduvalt edasi ning praegu ei soovi arendajad oma edasisi plaane üldse kommenteerida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Projekti rahastamisega on asjad halvasti, täna teatas Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD), et ei anna Porto Francole mullu veebruaris kokku lepitud 63 miljoni eurost laenu, kuna laenuleping aegus juba eelmisel aastal ja nad ei ole enam korruptsioonikaasuse keskmesse sattunud Porto Franco arendusega seotud. Laen oleks moodustanud ligi kolmandiku kogu projekti maksumusest. 

Porto Francost kinnitati, et asjade edasine areng on ka nende jaoks täiesti segane. «Kahjuks ei saa ma keskuse edasisi plaane enam kuidagi kommenteerida,» ütles Porto Franco müügidirektor Enno Heinla. Samuti ei ole Porto Franco arenguid kommenteerinud ettevõtte juht Rauno Teder.

Tagasi üles
Back