OECD: Leedu peab kriisi järel tegelema riigivõla vähendamisega

Angel Gurria FOTO: CHRISTOPHE PETIT TESSON/EPA/Scanpix Baltics

Leedul on vaja pikaajalist riigivõla vähendamise strateegiat, kuid alles siis, kui majandus koroonaviiruse kriisist taastuma hakkab, ütles esmaspäeval Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) juht Ángel Gurría.

See kehtib mitte ainult Leedu, vaid kogu maailma kohta, ütles Gurría pressikonverentsil pärast OECD Leedu majandusraporti esitlemist riigi presidendile ja teistele ametnikele.

«Riigivõlg kasvab kõigi nende meetmete tõttu. Kui riik hakkab taastuma, peaks valitsus panema paika pikaajalised võlaeesmärgid ja pikaajalise strateegia võla vähendamiseks. Aga alles siis, kui majandus on korralikult taastumas,» ütles OECD peasekretär.

«Pandeemiale tuleb vastu minna kõigega, mis sul on, kõigi ressurssidega, mida vaja läheb. 2021 tuleb samuti aasta, mil me võitleme viirusega. Tehke kindlaks, et teil on selleks kõik vajalikud relvad, vähemalt eelarvelised,» ütles Gurría.

«Esimesena tuleb võita lahing viiruse vastu,» lisas ta.

Prognooside järgi läheneb Leedu riigivõlg tänavu 50 protsendini sisemajanduse kogutoodangust ja tõuseb järgmisel aastal sellest kõrgemale.

Ametist lahkuv rahandusminister Vilius Šapoka on öelnud, et Leedu peab riigivõla vähendama lähemale 40 protsendile SKT-st.

Tagasi üles
Back