Energeetikafirmad pelgavad Greenpeace'i laeva aktsioone Põhjamerel

  • Keskkonnaaktivistide rühmituse Greenpeace laev Esperanza liikus Põhjamerele
  • Greenpeace taunib majanduse taaskäivitamisega kaasnevat keskkonnareostuse kasvu
  • Varasemates aktsioonides on aktivistid takistanud Statoili naftatornide tööd

Greenpeace laev Esperanza üritas 2014. aastal takistada naftapuurimist Norra Arktikas. Greenpeace aktivistid ronisid Transocean Spitsbergeni naftaplatvormile, et takistada Statoili tegevuse laiendamist.

FOTO: GREENPEACE/REUTERS

Põhjamere naftaettevõtted viisid oma puurtornide ja laevastiku meeskonnad kõrgendatud valmisolekusse, kui keskkonnaaktivistide organisatsiooni Greenpeace laev Esperanza paari päeva eest piirkonda ilmus.  

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juuli lõpul teatas Greenpeace, et rühmitus alustab aktsiooniga #NorthSeaRevolution ning ametlikult kalapüügikontrolli alusena registreeritud Esperanza võttis juuli lõpus Hamburgist kursi Põhjamerele. Oma aktsioonide üksikasjadest ega täpsematest plaanidest ei ole Greenpeace teatanud. Aktsiooni põhjenduseks toob rühmitus oma kodulehel, et majanduse taaskäivitamine pärast Covid-19 viirusest põhjustatud pausi jätkab ookeanide ja kliima kahjustamist ning tekitab kõige hirmsamaid tagajärgi just enam haavatavate regioonide loodusele ja inimestele. 

Varem on Greenpeace oma sõnumi edastamiseks ning tähelepanu tõmbamiseks kasutanud muuhulgas aktivistide lukustamist rühmituse hinnangul keskkonda kahjustavate seadmete ja ehitiste külge ning takistanud näiteks vaalapüügilaevade liiklust merel. 

Tagasi üles
Back