Luminor: kaubaks lähevad korterid ülikoolide lähiümbruseses

Eriti hästi lähevad kaubaks ühe-kahetoalised korterid Mustamäel, mis on populaarsed nii välistudengite kui ka kohalike seas.

FOTO: SANDER ILVEST/PM/SCANPIX BALTICS

Tallinnas on nii esmaostjate kui ka korteriinvestorite seas menukad Mustamäe korterid, eriolukorra ajal kasvas maakodude populaarsus.

Kodulaenu taotlejate eelistuste järgi on võimalik kliendid jaotada peamiselt kolme rühma: esmakordsed koduostjad, uue ja parema kodu ostjad ning investeerijad. Luminori partnersuhete juhi Kristjan Jasinski sõnul paistis nii panga kui ka kinnisvarapartnerite statistikast välja, et eriolukorra ajal lisandus hetkeks veel neljaski grupp ehk suvila või maakodu ostjad.

Esimest kodu ostetakse tema sõnul tavaliselt üksi või vanemate abiga ning peamiselt eelistatakse järelturu kortereid. «Uusarendusse ostetakse esimest kodu harvemini, sest selle ruutmeetri hind on liialt kallis,» rääkis Luminori partnersuhete juht Kristjan Jasinski. «Mida lähemale sügisele, seda rohkem näeme, et Tallinnas ja Tartus lähevad kaubaks peamiselt ülikoolide lähiümbrusesse jäävad korterid. Näiteks TalTechi lähedal müüki pandud ühe-kahetoaline korter läheb väga kiiresti müügiks. Samuti leiavad kiiresti ostja kesklinna korterid.»

Teise suurema osa moodustavad need kodulaenu taotlejad, kes soovivad olemasoleva kodu välja vahetada. «Enamasti soovivad nad üldiselt sarnast, kuid uuemat ja kvaliteetsemat kodu. Paljud soovivad juba koduseks saanud piirkonnas edasi elada, kuid tahavad lihtsalt uuemat ja võibolla ka suuremat korterit – nüüd siis juba samas piirkonnas asuvas uusarenduses. Aga leidub ka neid, kes soovivad kolida kesklinnale lähemale või siis ka vastupidi – rahulikumasse linnaäärsesse korterisse,» selgitas Luminori partnersuhete juht.

Mis puudutab investeerimiseks korterit ostvaid inimesi, siis Jasinski sõnul on neile oluline eelkõige hea üüritootlus. «Väga palju ostetakse Mustamäe kortereid. Need on populaarsed üüriobjektid nii eestlaste kui ka välistudengite seas. Valikul hinnataksegi peamiselt tootlust ning seisukord ja hind pole niivõrd olulised,» märkis ta ja lisas, et investorite seas on populaarsed ka mikrokorterid.

Jasinski tõi välja, et eriolukorra ajal hakati rohkem väärtustama maapiirkonda. «Maamajad ja suvilad hakkasid huvi pakkuma nendele inimestele, kel tekkis eriolukorra tõttu kaugtöö võimalus. Korraks tõusis maamajade nõudlus järsult, kuid viimastel kuudel pole erilist kasvu selles osas siiski märgata olnud,» lisas ta.

Tagasi üles
Back