USA senaatorid ähvardavad Saksamaa sadamat «hävitavate» sanktsioonidega

Venemaa torupaigalduslaev Akademik Cherskiy Saksamaal Mukrani sadamas Nord Stream 2 gaasijuhtme viimase osa ehitamise piirkonnas. Taamal on näha sadamasse ladustatud paigaldamist ootavad torud.

FOTO: AXEL SCHMIDT/REUTERS

Kolm USA vabariiklasest senaatorit nõuavad, et Mukrani sadam Rügeni saarel Saksamaal lõpetaks Nord Stream 2 gaasijuhet ehitavate Venemaa laevade teenindamise.  

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vabariiklased Ted Cruz, Tom Cotton ja Ron Johnson ähvardavad Mukrani sadama operaatorit Faehrhafen Sassnitz gaasijuhet ehitavate Venemaa laevade abistamise ja teenindamise pärast «purustavate õiguslike ja majanduslike sanktsioonidega», kinnitas uudisteportaal DV.com. Mukrani sadamat haldav ettevõte kuulub Sassnitzi linnale Mecklenburgi liidumaal, sadamas ootavad tööle asumist Vene lipu all tegutsevad töölaevad Fortuna ja Akademik Cherskiy. Mukranisse on ladustatud ka vette laskmist ootavad gaasijuhtme torud. 

Ameerika Ühendriikide administratsioon on Venemaalt gaasi Saksamaale transportiva Nord Stream 2 ehitamise vastu võidelnud pikka aega ning on eelnevate sanktsioonidega saavutanud gaasijuhtme valmimise edasilükkumise. USA sanktsioonide tõttu lahkusid torujuhtme ehituselt rahvusvahelised torupaigaldusettevõtted ning Venemaa pidi nende laevad asendama kiirkorras selleks tööks kohandatud alusega Akademik Cherskiy. 

Tagasi üles
Back