Reisikorraldaja ja kindlustusfirma vaidlevad reisimise ohutuse üle

  • Kindlustusfirma juhtis tähelepanu viirusekriisist tingitud riskidele reisimisel
  • Reisikorraldaja esindajate arvates on hirm reisimise ees põhjendamatu
  • Välisministeerium soovitab vältida reisimist turvalistest riikidest väljapoole

Maskides reisijad tunglemas 1. augustil Ibiza rahvusvahelisel lennujaamas, kui Suurbritannia taaskehtestas Hispaaniast saabujatele 14-päevase karantiininõude ning tuhanded britid kiirustasid kodumaale naasma enne piirangu jõustumist.

FOTO: Isabel Infantes/EMPICS Entertainment

Seoses nakatumiste arvu kasvuga mitmetes riikides soovitas PZU Kindlustus eile planeerida reise vaid hädavajadusel. Estraveli esindajate kinnitusel ei ole see soovitus kooskõlas reisikindlustustoote eesmärgiga ning hirm Baltikumist kaugemale reisimise ees põhjendamatu. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kindlustusfirma ja reisikorraldaja vaidlus algas reedel, kui PZU Kindlustus väljastas pressiteate, milles kirjeldati välismaale lõksu jäänud turistide kannatusi ning soovitati mittevajalikku reisimist vältida. «Kodumaale tagasipöördumine võib osutuda eriti keeruliseks juhul, kui tuleb läbida mitu transiitriiki. Seetõttu soovitame praegu reise planeerida vaid hädavajadusel,» teatas PZU Kindlustuse reisi- ja isikukahjude juht Geily Kalt.

Peagi vastas reisikorraldaja Estravel omapoolse pressiteatega, milles tauniti PZU Kindlustuse soovitust. Estravel väitis teates, et kindlustusfirma info välismaale lõksu jäänud eestlastest on eksitav, kuna Eestist pole sel aastal Bulgaariasse ühtki tellimusreisi toimunud. 

Tagasi üles
Back