Kredex: kinnisvarafirmade Porto Franco pöördumises esineb valeviiteid

KredEx.

FOTO: Tairo Lutter

Kredexi hinnangul on kinnisvarafirmade poolt Porto Franco 39,4-miljonise laenu asjus valitsusele saadetud kirjas valeviiteid teenuse tingimuste ja riigiabiraamistikuga seoses.

Eesti Kinnisvarafirmade Liit ja seitse kinnisvarafirmat pöördusid sel nädalal valitsuse ja Kredexi poole märkides, et Porto Francole antav ligi 40 miljoni eurone laen looks ohtliku pretsedendi ja annaks arendusele ligi 20 miljoni euro ulatuses õigusvastast riigiabi.

Kredex toob välja kaks tähelepanekut, mille osas on märgukiri ebatäpne.

Märgukirjas seisab, et SA Kredex on seni avalikult toonitanud, et antud meetme raames ei anta laenu kinnisvara arendamise projektidele müügi ja väljarentimise eesmärgil.

«Seejuures on viidatud märgukirja jaluses erakorralise käibekapitalilaenu tingimustele. Juhime tähelepanu, et riiklikult olulistele projektidele on kehtestatud eraldi teenusetingimused,» teatas Kredex lisades, et Porto Franco esitas laenutaotluse 28. mail, mil kehtisid veel vanad tingimused.

«Kredex järgib riigiabi reegleid ning taotlust menetledes peab muhulgas silmas seda, et väljastatav laen oleks kooskõlas riigiabi reeglitega ning kui tekib kahtlus, et laen ei vasta riigiabi reeglitele, siis seda mõistetavalt ei väljastata,» märkis Kredex.

Tagasi üles
Back