Kinnisvaraeksperdid korterite hinnalangust ei usu

  • Kinnisvarabürood prognoosivad kiiret kriisist taastumist
  • Hinnalangust nähakse Lasnamäel

Kinnisvara müügikuulutus

FOTO: Ain Liiva

Eesti suurematest kinnisvarabüroodest 85 protsenti prognoosib, et Tallinna korterite hinnad on selle aasta lõpus mullusega samal tasemel või alla kümne protsendi madalamad.

Üheksast kinnisvarabüroost küsitletud ekspertidest pooled ehk 51,5 protsenti prognoosis, et Tallinna korteri keskmine ruutmeeter maksab aasta lõpus alla 2000 euro ning 48,5 protsenti, et hind on 2000 eurost kõrgem, teatas küsitluse teinud 1Partner.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on tehinguarvud kevadest järk-järgult tõusnud, kuid päris koroonaeelsele tasemele jõudmine võtab veel aega.

«Ostjaid on küll vähem, aga ei mina ega ka teised Eesti eksperdid üldiselt kinnisvaras musti stsenaariume ei näe. Vähemalt suuremates tõmbekeskustes tuleb täielik taastumine eelmistest kriisidest märksa kiiremini,» ütles Vahter.

Uuringus osalenud kinnisvarabüroo ekspertidest 36 protsenti arvas, et tehinguarvud taastuvad järgmise aasta ning sama palju, et mahud on taastunud 2022. aasta lõpuks. 15 protsendi vastanute hinnangul taastub tehingute arv juba käesoleva aasta lõpuks.

Uuringu kohaselt arvas 55 protsenti kinnisvarasektori töötajatest, et võrreldes eelmise aasta detsembriga langeb Tallinna korteri ruutmeetri keskmine hind selle aasta lõpuks kuni kümme protsenti. 30 protsenti arvas, et hinnad jäävad mullu detsembriga võrreldes samale tasemele.

24 protsenti vastanutest prognoosivad, et Tallinna linnaosadest võivad hinnad langeda tõenäolisemalt Lasnamäel. 15 protsenti vastanutest prognoosivad hinnalangust vanalinna. Piirkondadest ennustatakse aga võimalikku tõusu kõige rohkem Koplisse, seda leiab 18,2 protsenti vastanutest.

Juulis korraldatud küsitluses osales 33 eksperti Eesti suurematest kinnisvarafirmadest 1Partner, Laam, Arco Vara, Pindi, Ober Haus, CKE, LVM, Domus, Remax, Uus Maa.

Tagasi üles