Tallinna Sadama reisijate arv vähenes teises kvartalis 81,7 protsenti

Tallinna Sadam

FOTO: Tairo Lutter

2020. aasta teises kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 531 000 reisijat, mida on 81,7 protsenti vähem kui möödunud aasta samal perioodil. 

Sadamaid läbinud kaubamaht oli teises kvartalis 5,4 miljonit tonni, mis on aastavõrdluses 2,5-protsendine kasv. Laevakülastuste arv vähenes 20,9 protsenti 1612 külastuseni, teatas Tallinna Sadam börsile. 

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul Covid-19 pandeemiaga seoses tekkinud majanduskriis veel teises kvartalis Tallinna Sadama kaubaveole olulist mõju ei avaldanud. Teise kvartali kaubamahu kasvu mõjutas enim vedellasti kasv, samas vähenesid teiste lastiliikide mahud.

«Tänu kaubavahetuse ja laevaliikluse säilimisele eriolukorra ajal õnnestus meil kaubaäris hoida stabiilset taset,» selgitas Kalm börsiteates.

Enim vähenenud puistlasti maht langes peamiselt teravilja ja väetiste mahu vähenemise tõttu, millest viimane oli seotud Venemaal tehaste ajutise sulgemisega COVID-19 pandeemiast tulenevalt.

Reisijate arv langes teises kvartalis järsult tulenevalt COVID-19 pandeemiaga kehtestatud liikumispiirangutest ja riigipiiride ajutisest sulgemisest märtsist. Alates mai keskpaigast, mil avati Eesti–Soome piir tööga seoses reisijatele, on reisijate arv hakanud tasapisi taastuma. 

Kasvutempo on oluliselt kiirenenud juunis, kui avati piirid enamusele Euroopa riikidest saabujatele. «Kui juuni alguses oli meil 6000–7000 reisijat päevas, siis juuni lõpus oli see näitaja juba 18 000–20 000, mis on ligikaudu 50 protsenti eelmise aasta juunikuu mahtudega võrreldes,» märkis Kalm.

Ta lisas, et kasvu veab Tallinna–Helsingi liin, mis moodustab hetkel üle 95 protsendi kogu reisijate veo mahust. «Jätkuvalt on suletud Tallinna–Stockholmi liin ja kruiisilaevade külastusi tuleb ehk mõni üksik alles hooaja lõpus,» nentis Kalm.

Poolaasta kokkuvõttes oli langus väiksem tänu stabiilsele esimesele kvartalile, kuna pandeemia hakkas reisijate veole mõju avaldama alles märtsi teises pooles.

Tagasi üles