Lätis toimus ajaloo suurimaid läbiotsimisi

Rahapesu.

FOTO: Shutterstock

Läti politsei korraldas laupäeval koostöös teiste ametkondadega osana rahapesujuurdlusest 40 läbiotsimist ja pidas kinni mitu inimest.

Uudisteportaal lsm.lv vahendas, et läbi otsiti ABLV Bankiga seotud paigad. Tegu oli Läti ajaloo ühe suurima läbiotsimisega, kus osales ligi 300 korrakaitsjat.

Politsei pressiesindaja Simona Gravite kinnitas, et läbiotsimised korraldati osana suuremahulisest rahapesu puudutavast kriminaalmenetlusest ning viidi läbi koostöös organiseeritud kuritegevuse vastase eriprokuratuuri, finants- ja kapitaliturgude komisjoni, maksuameti ja küberturbeasutusega Cert.lv.

Läbiotsimine viidi läbi pangas, mitmes ettevõttes ja erinevate isikute töökohtades ja kodudes, teatas politsei ja lisas, et mitu inimest peeti ka kinni.

ABLV pank suleti, kui USA 2018. aasta kevadel teatas, et tahab kehtestada pangale sanktsioonid selle eest, et too on rikkunud Põhja-Korea sanktsioonidega seotud nõudeid ning aidanud raha pesta. Enne sulgemist oli ABLV näol tegu Läti suuruselt kolmanda pangaga.

Tagasi üles