Rannahooaja algus tõi Viljandi järve äärde paadilaenutuse ja vetelpääste

  • Suvitajad jõudsid Viljandi järve randa juba eelmise nädala ilusate ilmadega

Ülesvõte Viljandi rannast reede pärastlõunal

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Viljandi järvel on sellest nädalast avatud paadilaenutus ja nii Viljandi järve kui ka Paala järve ääres valvab suvitajate turvalisuse üle rannavalve.

Ametlik suvitushooaeg kestab Viljandi linna järvede ääres 1. juunist 31. augustini, teatas linnavalitsuse pressiesindaja teisipäeval BNSile. Viljandi järve ääres on avatud paadilaenutus ja kohal on rannavalve iga päev kell 10–20. Paala järve ääres on rannavalve iga päev kell 12–20.

Linnapea Madis Timpson ütles, et Viljandi on suvitajate jaoks valmis ja vaatamata endiselt kehtivatele tervisekaitsemeetmetele, saab linnas mõnusalt aega veeta. «Rannad on korrastatud, ujumiskohad üle vaadatud ja terve linn sõna otseses mõttes õide puhkenud,» ütles ta.

Mõlemas ametlikus rannas on lastele mõeldud suured mänguväljakud. Viljandi järve rannas on ka välijõusaal, kolm võrkpalli- ja kolm rannatenniseväljakut, korvpalliplats, petangiväljak ja tenniseväljakud. Lisaks kulgeb ümber järve 12-kilomeetrine terviserada.

Linnapea sõnul paistab Viljandi teiste suvituskohtade seas silma, sest on Eesti ainus sisemaine kuurortlinn. «Meil on kaks suurepärases korras randa, väga head hotellid ja söögikohad, kaunis vanalinn koos lossimägedega ja põnevad galeriid. Kogu linn on hästi kompaktne ehk kõik on käe-jala juures,» ütles Timpson.

Tagasi üles