Meediastaar Kylie Jenner valetas end miljardäriks

Kylie Jenner ajakirja Vanity Fair Oscari peol.

FOTO: DANNY MOLOSHOK/REUTERS

Maailma miljardäride edetabelit koostav ajakiri Forbes teatas reedel, et arvas edetabelist välja tele- ja sotsiaalmeediastaari Kylie Jenneri, sest tema vara väärtus on tunduvalt väiksem, kui ta varem on mõista andnud.

«Forbes on ümber arvutanud Kylie netovara väärtuse ja on tulnud järeldusele, et ta ei ole miljardär. Palju realistlikumate arvutuste kohaselt on vara väärtus veidi alla 900 miljoni,» kirjutas ajakiri.

Eelmise aasta märtsis kirjutas Forbes, et 21-aastane Kylie Jenner on kõigi aegade maailma noorim ise oma vara teeninud miljardär. Noorem kui Facebooki asutaja Mark Zuckerberg, kes sai miljardäriks 23-aastaselt. Suure osa Jenneri varandusest andis tema asutatud kosmeetikafirma Kylie Cosmetics, mille väärtuse hindas Forbes toona 900 miljardile dollarile.

Selle aasta jaanuaris müüs Jenner 51 protsenti Kylie Cosmeticsist ilutoodetegigandile Coty. Tehingu hinna järgi oli ettevõtte väärtus 1,2 miljardit ning näis, et see kinnitas sama, mida Jenner oli ajakirjale öelnud ja ajakiri hinnanud. Forbes võtab miljardäride vara väärtuse aluseks avalikke andmeid ning lisaks intervjueeritakse omanikke nende äride kohta.

Kuna Coty on börsiettevõte, siis selle majandusaruande pisikeses kirjas toodud märkustest selgus, et Kyle Cosmeticsi käive ja kasum on tunduvalt väiksem, kui tema perekond (tuntud kui meediastaaride Kardashian-Jenneri perekond) on välja paista lasknud. Jenneri soov näida jõukama, kui ta tegelikult on, oli suur. Ta on kutsunud Forbesi ajakirjanikud oma koju ja ettevõttesse, aga ka tekitanud võltsitud andmetega tuludeklaratsiooni.

Kyle Jenner pole ainus superrikas, kes soovib näidata ennast rikkamana, kui ta tegelikult on. Aastakümneid on Forbesile rääkinud tegelikkusest suuremast ärist USA praegune president Donald Trump, kes on süüdistanud ajakirja ka selles, et see kasutab tema vara hindamisel teistsugust metoodikat, kui kõikide ülejäänud miljardäride vara arvutamisel.

Forbesiga on korduvalt vaielnud ja süüdistanud tema vara väärtuse väiksemana näitamises ka Saudi Araabia tuntuim ärimees prints Alwaleed bin Talal, kelle vara väärtuseks hindab Bloomberg 13,7 miljardit dollarit ning kes on sellega 99. kohal maailmas.

Tagasi üles