EAS on kriisitoetustest jaganud veerandi

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

FOTO: Peeter Langovits

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) on tänaseks teinud kriisitoetuste rahastamisotsuseid ligi 8,5 miljoni euro ulatuses, mis moodustab 35 miljoni euro suurusest kriisipaketist umbes veerandi.

Alates 11. maist said ettevõtjad EASi kaudu taotleda turismiettevõtete kriisitoetust ja väikeettevõtja kahjude hüvitamise toetust. Esimesed otsused toetuste osas langetas EAS paari päevaga.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Raul Siemi sõnul näitab suur huvi riiki pakutava toetuse taotlemisel, et valitsuse loodud meetmed turismisektori ja väikeettevõtete abistamiseks on ettevõtjatele vajalikud. Ta lisas, et EAS on rahastamise otsuseid kiiresti langetanud ning reaalne abi on juba ettevõtjateni ja majandusse jõudnud.

Tänase seisuga on EASile laekunud üle 4500 taotluse. Ligi 3200 taotlust on esitatud väikeettevõtja kahjude osalise hüvitamise toetuse saamiseks ning ülejäänud 1300 on turismisektorile suunatud toetuste taotlused.

Turismisektorile suunatud toetuse viiest sihtgrupist täitus eelarve kõige kiiremini turismiatraktsioonides, mistõttu on EAS lõpetanud turismiatraktsioonide toetuse taotluse vastuvõtmise.

Samal põhjusel sulges EAS ka taotlemise saarte turismiettevõtetele, mille jaoks oli valitsus eraldanud omaette eelarve. Saarte turismiettevõtjad saavad jätkuvalt taotlusi esitada üldise taotlemise raames.

Turismisektori toetamise 25 miljoni euroga ning mikro- ja väikeettevõtjate toetamise 10 miljoni euroga, sealhulgas toetuste määrused ja tingimused, otsustas valitsus.

Nii turismi kui ka väikeettevõtjate kriisitoetus on tagastamatu abi, taotlemiseks ühekordselt ning nende peamiseks tingimuseks on ettevõtte raskuste selgelt tuvastatav seos kriisiga. Taotlemisel tuleb kirjeldada, kuidas on viirus avaldanud mõju ettevõtte majandustegevusele. Avaldused vaadatakse läbi taotluste esitamise järjekorras.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles