Swedbanki endised töötajad said süüdistuse rahapesus

Swedbanki logo. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Ints Kalnins / Reuters

Läti prokuratuur on esitanud rahapesusüüdistuse 11 inimesele, kelle hulgas on ka Swedbanki endiseid töötajaid, kinnitas prokuratuuri pressiesindaja Laura Majevska BNSile.

Prokuratuuri organiseeritud kuritegude osakond esitas süüdistused selle aasta alguses ning kõiki puudutatud isikuid süüdistatakse kriminaalse tulu suuremahulises või grupiviisilises pesemises, sellise teo eest süüdimõistmisel oleks karistus kuni 12 aastat vangistust.

Praegu ei avalda Läti prokuratuur käimasoleva kriminaalasja kohta detailsemat informatsiooni.

Swedbank teatas teisipäeval Läti meediale, et on saatnud õiguskaitseorganitele teavet kahtlaste tehingute kohta, mis sisaldavad sularahas tehtud valuutavahetusi panga kontorites.

Panga sisekontroll tuvastas kahtlased tehingud 2017. aastal ning edastas info Läti finantsinspektsioonile. Juhtum jõudis prokuratuuri, mis esitas tehingutega seotud isikutele, sealhulgas Swedbanki endistele töötajatele süüdistuse.

«Panga töötajad ei järginud Swedbanki kliendituvastamise protseduurireegleid ega sise-eeskirju. See võimaldas mõnel kliendil teha suuri valuutatehinguid, mille käigus ei tuvastanud pank nende identiteeti ega tehingutes kasutatud raha päritolu,» teatas Swedbank.

Pank lisas, et tehinguid võimaldanud töötajad on vallandatud ning mõned neist seisavad silmitsi kriminaalsüüdistusega.

Kahtlaseid tehinguid tehti kuni 2017. aastani ning pärast sisejuurdlust on neid analüüsitud ka sõltumatu, pangavälise uurimise käigus.

Swedbank märkis, et pärast sisekontrolli tugevdamist 2017. aastal pole sellised rikkumised enam võimalikud. Veel enam, valuutatehinguid saab nüüd teha vaid Swedbanki internetipangas või mobiilirakenduses.

Pank rõhutas, et teeb õiguskaitseorganitega igakülgset koostööd ja tagab võimudele kogu tema käsutuses oleva informatsiooni.

Tagasi üles