USA aktsiaturgudel oli 46 aasta parim nädal

New Yorgi börsi kauplemispõrand suleti esimest korda 228 aasta jooksul ajutiselt alates esmaspäevast, 23. märtsist 2020 koroonaviiruse puhangu tõttu.

FOTO: Kearney Ferguson/AP

USA aktsiaturud pole nii suurt tõusu ühe nädala jooksul näinud alates 1974. aastast.

New Yorgi börsi laiapõhjaline indeks S&P 500 kerkis sellel nädalal 12 protsendi võrra, saades julgustust USA Föderaalreservi välja kuulutatud uutest abimeetmetest, vahendas BBC.

Väärtpaberiturud on viimastel nädalatel olnud koroonaviiruse puhangu tõttu äärmiselt kõikuvad. Kulla hind on kerkinud seitsme aasta kõrgeimale tasemele.

«Paistab, et Föderaalreserv on võtnud oma ülesandeks lõhata auk igasse paisu, mis takistab krediidivoolu,» kommenteeris valuutamaaklerifirma Axicorp ülemaailme peaturustrateeg Stephen Innes. «Ja tundub küll, et neil on vajadusel küllalt dünamiiti varuks.»

Tema sõnul on turg julgust saanud koroonaviiruse puhangu leevenemisest Euroopas, piirangute vähendamisest Hiinas ja majanduse taasavanemise juttudest mujal maailmas. «Optimismi tase on tabanud peaaegu kõiki ootamatult,» lisas ta.

Neljapäeval teatas Föderaalreserv, et toetab võlakirjaturgu täiendava 2,3 triljoni USA dollariga. See teade tuli pärast andmete avaldamist, mille järgi möödunud nädalal esitati 6,6 uut töötu abiraha saamise avaldust. Sellega on USA töötute arv kasvanud kolme nädalaga 17 miljoni võrra.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles