Eksperdid: Saksa majandus kahaneb teises kvartalis 10 protsendi võrra

Koroonakriisi mõjud Saksamaa elus on selgelt näha. Pildil Berliini Brandenburgi väravate esine väljak, mis varem pulbitses inimestest.

FOTO: Darmer/Davids/Ropi/ZUMAPRESS.com

Saksamaa majandus, mis on Euroopa suurim, kahaneb koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangute tõttu teises kvartalis ligi kümne protsendi võrra, hoiatasid juhtivad uurimisinstituudid kolmapäeval.

«Koroonapandeemia vallandab Saksamaal tõsise languse,» seisab kuue teadusasutuse, seal hulgas Ifo, DIW ja RWI iga-aastases kevadraportis.

Sisemajanduse kogutoodang kahaneb tänavuse aasta kolme esimese kuuga hinnanguliselt 1,9 protsenti ja peaks teises kvartalis langema aastases arvestuses 9,8 protsendi võrra, kuna ettevõtete tegevus on kriisi tõttu piiratud.

Teise kvartali langus on kaks korda suurem kui 2008.–2009. aasta finantskriisi ajal ja kõige sügavam alates 1970. aastast, mil instituudid arvepidamist alustasid.

Aasta kokkuvõttes langeb Saksa majandus prognooside põhjal 4,2 protsendi võrra.

Teadusasutuste prognoos ei erine palju majandusminister Peter Altmaieri hiljutisest hinnangust, et Saksa majandus kahaneb 2020. aastal umbes viie protsendi võrra.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles