Läti meediasektor saab valitsuselt toetuseks üle kahe miljoni euro

Läti rahandusminister Jānis Reirs.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Läti valitsus otsustas teisipäeval eraldada ettenägematuteks juhtumiteks mõeldud vahenditest meediasektorile 2,04 miljonit eurot, et koroonakriisi mõjusid pehmendada, teatas Läti kultuuriministeerium.

Ministeeriumi teatel on see raha vajalik erameedia töö järjepidevuse tagamiseks ja võimekuse suurendamiseks, mis omakorda tagab kohaliku meediasisu kvaliteedi.

2,04 miljonist eurost läheb miljon massimeedia nõukogule (NEPLP), et tagada COVID-19 kriisi ületamise ajal teabe ja arvamuste mitmekesisus ja tagada elektroonilises kommertsmeedias teaberuumi julgeolek. 

Veidi üle miljoni eraldatakse kultuuriministeeriumi meediatoetusfondi tegevuseks. Sellest summast on 599 500 eurot määratud trükimeedia ja erauudiste portaalide toetamiseks, 223 700 eurot tellitud ajakirjanduse kohaletoimetamiseks ja 217 700 eurot elektroonilise meedia edastuskulude katmiseks eriolukorra ajal.

Läti rahandusministri Janis Reirsi sõnul on meedia praeguses kriisiolukorras strateegilise tähtsusega sektor, eriti riikliku julgeoleku seisukohast.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles