Tööstur saadab töötajad ilmselt terveks suveks koju

Presidendi visiit Virumaale. Vasakul president Kersti Kaljulaid ja paremal Palmse Mehaanikakoja juht ja omanik Anti Puusepp.

FOTO: Eero Vabamaegi / PM/SCANPIX BALTICS

Eesti tööstusfirma, metsa- ja põllutöömasinate tootja Palmse Mehaanikakoda OÜ suudab kevadel veel inimestele tööd pakkuda, kuid suveks tuleb kardetavasti kogu kaader koju saata. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Palmse Mehaanikakoja juht Anti Puusepp rääkis, et praegu käib tehases töö täie hooga, kuna täidetakse varem võetud tellimusi. Sarnaselt kasvõi puitmajatootjatele nentis ka tema, et koroonaviirusest alguse saanud kriis jõuab töötlevasse tööstusse mõningase hilinemisega, umbes suve hakul. «Seda on juba praegu tunda, tellimuste juurdevool on kõvasti aeglustunud,» tunnistas ta.

Sellises olukorras peab ettevõtja tegema valiku, kuidas oma tööd planeerida, kas ja kui palju töötajaid koondada ning palku kärpida. Puusepp ütles, et koondamist praegu ei plaanita, see olevat üldse kõige tagumine samm, kuna töötajad on head ja lojaalsed ning neid tuleb hoida. Samuti ei kavatse mehaanikakoda palku kärpida.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles