Sadu miljoneid kaotanud Tallink vajab hapnikuaparaati

Tallinki juht Paavo Nõgene ja üks suuromanikest Ain Hanschmidt. Tallinki tütarfirma on seni olnud eriolukorras suurim koondaja.

FOTO: Sander Ilvest

Veel kuu aega tagasi ostsid linnahalli juurde oma reisisadama ehitust kavandavad Tallink Grupi suuraktsionärid rohkem kui miljoni euro eest aktsiaid juurde. Nüüd on firma väärtus langenud 253 miljoni euro võrra.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pihta on saanud kõik Tallinki tegevusvaldkonnad: reisilaevaliiklus, ro-ro-kaubavedu, tax-free-kaubandus, hotellid, taksod. Ettevõte vajab ellujäämiseks riiklikku hapnikuaparaati. Vähendatud on palka, koondatud töötajaid ning loobutud dividendi maksmast. Tegevuse ümberkorraldamine kriisiteenusteks, nagu kaubavedu reisilaevadega või pakivedu taksodega, toob tunduvalt vähem käivet. Laevad on aga ehitatud pankade raha eest.

Kriisi puhkedes tõi Tallink erakorraliste reisidega ära võõrsile lõksu jäänud eestimaalasi ja kaupa. Ühe Saksamaa-reisi eest maksab riik firmale 140 000 eurot. Soome-Rootsi ja Soome-Eesti kaubaveo tulu-kulu vahe katab Soome tarnekindluse amet.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles