Kontaktivaba kalapaatide laenutusteenus osutus edukaks

  • Sauga kaluriküla Fishing Village käivitas kontaktivaba paadilaenutuse
  • Kevadine ilm ja jõgedesse tulnud kala meelitavad hobikalastajaid veekogudele
  • Saugast pääseb paadiga Pärnu, Reiu ja Audru jõgedele ning Pärnu lahele
  • Teised paadilaenutused ootavad suvisemaid ilmu

Kaluriküla - Fishing Village paadisadam ja paadilaenutus Sauga jõel Pärnumaal 2019. aasta tipphooajal FOTO: Jaano Martin Ots

FOTO: Jaano Martin Ots

Arvestades eriolukorra soovitust hoiduda inimkontaktidest, käivitas paadilaenutuse ja kalastustarvete pakkumisega tegelev Kaluriküla Sauga jõe ääres kontaktivaba paadilaenutuse teenuse. 

Sauga jõe ääres tegutsev kaluriküla Fishing Village käivitas kontaktivaba paadi- ja kalapüügivarustuse laenutusteenuse alates eilsest. Paat, mootor, kütus, päästevahendid ja soovitud kalastusvarustus pannakse kliendile sadamasse valmis ning pärast interneti teel tellimuse vormistamist ja tasu maksmist saadetakse kliendile instruktsioonid, kuidas ta soovitud varustuse kätte saab ja mis sellega teha. Pärast kasutamist tuleb veesõiduk ja varustus paadisilla äärde tagastada ning kaluriküla töötajad desinfitseerivad ja puhastavad kogu varustuse.

Kaluriküla juht Jakob Kose ütles, et kontaktivaba paadilaenutusteenus osutus populaarseks juba esimesel nädalavahetusel, kõik Fishing Villages praeguseks vette pandud rendipaadid leidsid kliendid ja sõitsid välja. Kose lubas kalapüügi- ja niisama paadisõiduhuviliste rõõmuks lähipäevil panna vette ka ülejäänud paadid. Ta rõhutas, et tegemist ei ole rahvarohke ürituse korraldamisega ning paadisõitjatele antakse täpsed juhtnöörid, kuidas ohutusnõudeid täita.

«Kontaktivaba teenus töötab hästi. Kui pole tegemist perekonnaga, lubame ühte paati vaid kaks inimest. Desinfitseerime paadid pärast iga kasutust ja seepärast anname ühe paadi päevas välja vaid ühe korra,» selgitas Kose. Ta lisas, et klientidega isiklikult kokku puutumata on telefoni ja interneti teel võimalik ära teha ka kogu ohutustehnika-alane instrueerimine. 

«Tegin klientidele Google kaardirakenduses valmis soovitavad marsruudid, millel on märgitud, kus saab mootorpaadiga sõita, kus on kivid ja kus on paremad kalakohad,» tõi Kose näiteks. 

Teised paadilaenutused ootavad suvisemat ilma

Eesti veekogudel on praegu kalastamiseks soodne aeg. Tavapärasest varem alanud kevad on toonud jõgedesse vimba, särge, ahvenat, latikat ja teisi kalu. Teised Eesti paadilaenutused pole veel uksi lahti teinud. Firma Bell-Marine tegevjuht Kaarel Paakspuu ütles, et nende paadilaenutus Pirita jõel tegutseb tavaliselt alates maikuust, kuid kui ilmad varem soojaks lähevad, pole võimatu, et paadid pannakse vette juba aprillis. 

Võrtsjärve ääres asuva Veldemani puhkemaja peremees Johan Rannast ütles, et tal endal oli eile selle aasta esimene purjetamispäev, kuid rendipurjekad ei ole veel vette pandud. «Ilm oli ilus ja järvel oli kalastajaid ikka liikumas märgata,» rääkis Rannast ja lisas, et pealesunnitud külastajatevaba periood annab puhkemaja omanikule võimaluse tegeleda lisaks paatide hooajaks klaariks seadmisele ka sadama ja rannaala korrastamisega.  

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles