Briti valitsus maksab 80 protsenti töötajate palgast

Briti rahandusminister Rishi Sunak.

FOTO: Aaron Chown/PA

Briti valitsus teatas, et tasub 80 protsenti nende inimeste palgast, kes ei saa koroonaviiruse tõttu oma tööd teha.

Briti valitsus maksab kuni 2500 naelase kuupalga puhul 80 protsenti töötasust, et tööandjad inimesi ei vallandaks, vahendab BBC. Suurbritanniaski on ettevõtjad hoiatanud, et koroonaviirusest tingitud seisak ähvardab paljusid töökohti.

Meede kehtib ka ettevõtete puhul, mis on juba töötajaid koondanud, kui koondatud sundpuhkusele ümber vormistatakse. Palgatoetus algab tagasiulatuvalt 1. märtsist ja kehtib kolm kuud, kuid Briti rahandusministri Rishi Sunaki sõnul seda vajadusel pikendatakse.

Sunak ütles, et tegu on «ennenägematute abinõudega ennenägematul ajal». Eeldatavasti toimuvad esimesed väljamaksed lähinädalatel.

Briti valitsus rakendab veel terve rea abinõusid kriisi leevendamiseks. Nii ajatatakse ettevõtete käibemaks kuni juuni lõpuni, väikeettevõtted saavad intressivabu sularahatoetusi, füüsilisest isikust ettevõtjate tulumaksu maksed tähtajaga juuli 2020 ajatatakse kuueks kuuks, toimetulekutoetust suurendatakse 20 naela võrra nädalas ja ligi miljard naela eraldatakse nende toetuseks, kellel on raskusi üüri tasumisel.

Nõustamisettevõtte Capital Economics hinnangul tõuseb töötus kriis tõttu neljalt protsendilt kuuele protsendile, kuid ilma valitsuse toepaketita kerkiks see kaheksale protsendile, nagu see oli möödunud kümnendi finantskriisi ajal.

Lisaks valitsuse tugipaketile on reageerinud kriisile ka Inglise keskpank, mis langetas möödunud nädalal oma intressimäära rekordiliselt madalale, 0,25 protsendilt 0,1 protsendile.

Tagasi üles
Back