Tallinna Sadam teenis enneolematu kasumi

Tallinna Sadam

FOTO: Postimees.ee

Tallinna Sadama möödunud aasta müügitulu oli 130,5 miljonit eurot ja kasum 44,4 miljonit eurot, mis ületas varasema aasta kasumi 20 miljoni euro võrra seoses dividendide tulumaksukulu vähenemisega.

2019. aasta neljandas kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 5,6 miljonit tonni kaupa ning 2,3 miljonit reisijat kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes vastavalt 12,3 protsenti ja 1,2 protsenti. Aasta kokkuvõttes oli kaubamaht 19,9 miljonit tonni, vähenedes eelmise aastaga võrreldes 3,3 protsenti ning teenindatud reisijate arv kasvas 0,2 protsenti rekordilise 10,64 miljoni reisijani, teatas Tallinna Sadam.  

«Aasta tulemusse andsid olulise panuse reisijate arvu rekord, Muuga-Vuosaari liini hoogne areng, hea teravilja-aasta toel puistlasti mahtude kasv, jäämurdja Botnica pikem suvetöö periood Põhja-Kanadas ja suveperioodil Saaremaa liinil sõitnud lisalaeva reisidelt saadud tulu. Teisalt survestasid tulemusi vedellasti mahtude kõikumine ja üldine langus ning mitmete reisilaevade korralised dokitööd aasta alguses,» ütles Tallnna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. 

Tallinna Sadama grupi 2019. aasta neljanda kvartali investeeringute summaks kujunes 10,7 miljonit eurot ning kogu aasta investeeringute summaks 29,5 miljonit eurot, mida oli üle kahe korra rohkem kui aasta varem. 2019. aasta investeeringud olid jätkuvalt seotud peamiselt vanasadamaga, kus jätkus reisiterminali D rekonstrueerimine, kaldaelektrivarustuse rajamine reisilaevadele ning kaasfinantseeriti Reidi tee ehitust.

Paldiski lõunasadamas tehti süvendustöid sissesõidukanalil ja sadama akvatooriumil, Muuga sadamas rekonstrueeriti kaisid ning varustustrasse, jäämurdjal Botnica uuendati masina- ja muid tehnilisi süsteeme, reisiparvlaevadel teostati korralisi dokitöid ning ehitati ümber teeninduspindu.

AS Tallinna Sadam kontserni kuuluvad lisaks emaettevõttele veel tütarettevõtted TS Shipping OÜ ja TS Laevad OÜ ning sidusettevõte  AS Green Marine.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles