Viirusehirm jõudis Tallinna börsile
12 aktsiat miinuses

Tallinna börs avanes koroonaviiruse hirmus laiapõhjalise langusega.

FOTO: Tairo Lutter

Tallinna börs avanes sarnaselt Aasia ja Euroopa aktsiaturgudega sel nädalal suure langusega, indeks OMXT langes poole tunniga 1,89 protsenti 1338,31 punktile.

Esmaspäeval oli Tallinna börsil iseseisvuspäeva puhul kauplemispüha, täna hommikul avanesid miinuses 12 nimetust, vaid nelja ettevõtte aktsiad püsisid reedesel sulgemishinnal.

Nordeconi aktsia langes ligi 22 700 eurose käibe juures 3,39 protsenti, 1,14 eurole, Coop Panga aktsia kukkus 2,68 protsenti 1,16 eurole.

Börsi avanedes kaubeldi enim Tallinki aktsiaga, mis kukkus 171 000 euro suuruse käibe juures 3,07 protsenti 0,946 eurole. Olulisematest nimetustest langes Tallinna Kaubamaja 1,51 protsenti, Tallinna Sadam 1,4 protsenti ning Tallinna Vesi 0,77 protsenti.

Tallinna börs avanes laiapõhjalise langusega.

FOTO: Nasdaq Tallinn

Pärast Aasia ja Euroopa aktsiaturgude suurt langust lõppes eilne börsipäev USA börside kolme ja poole protsendilise kukkumisega, mis oli sügavaim alates 2018. aasta veebruarist. Maailma aktsiaturgude liikumist peegeldav aktsiaindeks FTSE All-World Index kukkus kolm protsenti.

Eilse börspaanika põhjuseks oli koroonaviiruse globaalne levimine. Eriti ehmatas turge haiguse levik Põhja-Itaaliasse. Itaalia börsiindeks kukkus 5,4 protsenti, mis oli suurim langus alates 2016. aastast, Londoni börsil oli viie aasta suurim kukkumine.

«See ei ole enam ainult Aasia teema,» ütles Financial Timesile Hollandi suurpanga ING Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna peaökonomist Robert Carnell.

Maailma tuntuim börsiindeks Dow Jonesi tööstuskeskmine kukkus üle 1000 punkti ehk 3,56 protsenti 27 960,80 punktini. S&P 500 indeks kaotas 3,35 protsenti ja peamiselt tehnoloogiasektorit peegeldav Nasdaqi koondindeks 3,7 protsenti oma väärtusest.

USA aktsiaturud on seni olnud koroonaviiruse suhtes üsna immuunsed, kuid selle laialdase levimise oht hirmutas ka Wall Streeti investoreid. Kõige kõvemini said pihta lennunduse, tervisekindlustuse ja tehnoloogiasektori aktsiad.

«Arengud, mida me nägime nädalavahetusel, rohkem juhtumeid, üha rohkem inimesi jääb haigeks ilma, et neil oleks kontakte Hiinast pärit inimestega, on ilmselt avanud nii investeerimiskogukonna kui ka Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) silmad,» ütles The Wall Street Journalile investeerimisfirma Fort Pitt Capital Group portfellijuht Carter Henderson. «Me ei tea kuidas ja miks viirus levib,» lisas ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles