Metsakaitsjad peatasid Tesla gigatehase ehituse

Metsaraie Grünheide lähistel, kuhu Elon Musk tahab ehitada Tesla gigatehast.

FOTO: Patrick Pleul/AP

Elon Muski plaan ehitada rekordkiirusega Saksamaale Tesla gigatehas sai ootamatu tagasilöögi, kui kohus otsustas peatada Berliini lähistel uue tehase aladel metsa raadamise, kirjutab Bloomberg.

Berliini-Brandenburgi kõrgem halduskohus keelas ettekirjutusega edasised ettevalmistused tehase ehituseks ning rahuldas Brandenburgi keskkonnakaitsjate Grüne Liga kaebuse, mis püüab takistada Tesla huvides ümbritseva metsa raiumise.

Lõpliku otsuse teeb kohus lähipäevil, Tesla ning kohalik omavalitsus on juba kohtule oma seisukohad esitanud ning loodavad kiiret otsust, ütles Brandenburgi töö-, energia- ja majandusminister Jörg Steinbach Twitteris.

Ettekirjutus paneb põntsu Tesla ambitsioonikale plaanile saada tehas tootmiseks valmis juba järgmise aasta keskpaigaks. Kui Tesla suudab Saksamaa bürokraatiast läbi närida, suudaks plaanitav tehas toota aastas 500 000 elektriautot, anda tööd 12 000 inimesele ning tekitada meelehärmi Saksa autogigantidele, Volkswagenile, Daimlerile ja BMWle.

«Tesla või joogivesi?» küsis tehasevastaste plakat meeleavaldusel, mis toimus jaanuaris.

FOTO: PAWEL KOPCZYNSKI/REUTERS

Töötajad on juba maha võtnud 150 jalgpalliväljaku jagu ehk üle 100 hektari metsa ning eemaldanud lõviosa Teise maailmasõja ajastust pärit laskemoona ja lõhkekehi. Alles hiljuti püüdis Musk rahustada kohalikku kogukonda seoses plaanitava tehase veekasutusega, kuna gigatehas piirneks looduskaitsealaga.

Projekti keskkonnanõuete kohaselt ei tohi metsas elavaid hunte, nahkhiiri, madusid ja sisalikke ehituse lõpuni aladelt minema hirmutada või ümber asustada. Samuti peab Saksa keskkonnaregulatsioonide kohaselt Grünheide väikelinn arvestama loomade ja lindude kevadise pesitsusajaga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles