Enefit Green püstitas kõigi aegade tootmisrekordi

29.05.2018. Paldiski, Harjumaa. Eesti Energia ja Vardar sõlmisid lepingu 4Energia ostuks Enefit Green poolt. Estonian state-owned energy company Eesti Energia has concluded an agreement to acquire 100% of the shares in renewable energy company Nelja Energia. FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA

FOTO: Eero Vabamägi

Eesti Energia taastuvenergiaettevõte Enefit Green tootis jaanuaris 165 gigavatt-tundi elektrit ehk rohkem kui kunagi varem.

«Tänavune talv on olnud erakordselt soe. Ilm on meile soodsalt olnud täpselt parasjagu tuuline. Meie töö tuulikute töökindluse nimel on olnud järjepidev ja nii võtsimegi maksimumilähedase tulemuse,» kommenteeris Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas.

Eelmisel kuul toodetud elektrist jagub aastaks ajaks enam kui 55 000 keskmise majapidamise tarbimise katmiseks, teatas Eesti Energia. Lõviosa toodangust tuli ettevõtte tuuleparkidest, mis tootsid 147,5 gigavatt-tundi elektrit.

Lisaks tuuleparkidele sisalduvad Enefit Greeni jaanuarikuises rekordtoodangus ka ettevõtte Eestis ja Poolas asuvate päikeseparkide, Iru, Paide, Valka ja Broceni elektrijaamade, Keila-Joa hüdroelektrijaama ning Ruhnu taastuvenergialahenduse toodangumahud, mis kokku moodustasid ligikaudu 17,5 gigavatt-tundi elektrit. Lisaks elektrile tootsid Enefit Greeni Iru, Paide ja Valka koostootmisjaamad jaanuaris ka pea 50 gigavatt-tunni mahus sooja.

Taastuvenergiatoodangu suurenemine aitab kaasa Eesti Energia strateegilisele eesmärgile toota aastaks 2023 elektrit taastuvatest ja alternatiivsetest allikatest 45 protsendi ulatuses.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuuluvad 20 tuuleparki Eestis ja Leedus, neli koostootmisjaama Irus, Paides, Valkas ja Brocenis, üks hüdroelektrijaam Keila-Joal, 36 päikeseelektrijaama Eestis ja Poolas ning pelletitehas Lätis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles