Vana kuld ⟩ Jüri Ratas: pensionireform toob väiksemad pensionid
Lisatud video

Jüri Ratas.

FOTO: Joosep Pank

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas leidis vähem kui poolteist aastat tagasi, et kogumispensione ei tohi mingil juhul vabatahtlikuks muuta, kuna see tähendaks tulevikus väiksemaid pensione.

Ratas ütles 4. oktoobril 2018 valitsuse pressikonverentsil Keskerakonna, Isamaa ja sotside valitsuse peaministrina, et teine pensionisammas peab kindlasti säilima. Ratas tegi oma Facebooki leheküljel ka vastava postituse, milles ta teemat lahkab.

«Täna küsiti minult valitsuse pressikonverentsil ettepaneku kohta muuta pensioni teine sammas esmalt vabatahtlikuks ning seejärel kaotada. Meie vananevas ühiskonnas on pensioni ette kogumine kindlasti vajalik, sest vastasel juhul peame isegi praeguse palkade ja pensionite suhte säilitamiseks suurendama oluliselt tulevaste põlvkondade maksukoormust. Seetõttu peab teine pensionisammas riikliku pensioni osana kindlasti säilima,» kirjutas Ratas.

Ratase vastus teise pensionisamba teemal on järelvaadatav ka pressikonverentsi salvestuselt. Ratas hakkab rääkima teisest pensionisambast, kui video algusest on möödunud 31 minutit ja 10 sekundit.

Ratas lisas, et kogumispensioni muutmine vabatahtlikuks tähendaks seda, et inimesed peaksid tulevikus olema valmis leppima väiksemate pensionitega.

«Kuna vanaduspension pole praegu kindlasti piisavalt suur ning suur osa meie eakaid elab suhtelises vaesuses, siis pole selle vähenemiseni viivad ettepanekud põhjendatud. Vabatahtliku kogumise võimalus kolmandasse sambasse on praegustel tööinimestel niigi olemas,» kirjutas Ratas 2018. aastal.

Vähem kui poolteist aastat hiljem otsustas Jüri Ratase teine valitsus siduda teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmise eelnõu valitsuse usaldamise küsimusega.

Tagasi üles