Helme koostab oma apteegireformi plaani

Martin Helme.

FOTO: Sander Ilvest

Tänane Postimees kirjutas, et apteegireformi arutelud on vajunud talveunne. Samas lubas Martin Helme ERRile antud intervjuus, et tuleb kahe nädala pärast välja oma kavaga.

Poliitikute võimetus saavutada apteegireformi osas konsensus on halvanud kõik sellesisulised arutelud. Ka tulisemad reformi vastased ei võitle enam.  Apteegireformi arutelud on jõudnud ummikusse, sest poliitikutel puudub üksmeel nii valitsuses kui ka riigikogus. Enamuse poolehoidu ei leia põhimõtteliselt ükski reformi puudutav ettepanek, kirjutas Postimees.

«Meie jaoks ei ole aktsepteeritav lahendus, et massiliselt lähevad apteegid kinni. Meie teeme jätkuvalt tööd selle nimel, et seda ära hoida. Me ei ole leppinud, et see [apteegireformi] seadus sellisel kujul kehtima hakkab,» rääkis Helme ERRile ning lubas, et tuleb kahe nädala jooksul välja veelkord seaduse muutmisega.

«Toetus [apteegireformi peatamisele] on laialdane ja põhiline põhjus, miks see eelmine kord läbi kukkus, oli selles, et esimest korda riigikogu selles koosseisus nägin ma, kuidas Reformierakonna fraktsioon hääletas distsiplineeritult.»

Tagasi üles