Pühadeaegne Vene turistidessant oli rekordiline

Vene turistid saabusid Tallinnasse.

FOTO: Sander Ilvest

Tulenevalt suuremast nõudlusest lisati pühade ja aastavahetuse perioodiks Moskva ja Tallinna vahele kaheksa lisarongi, millega reisis kokku üle 3600 turisti. Eesti Raudtee teatel on rekordiline tulemus pea 19 protsenti parem kui aasta varem.

«Vene turistide huvi jätkuv kasv on igati positiivne majanduslikust aspektist, kuna ka näiteks paari aasta tagune EASi uuring näitas, et keskmiselt kulutas rongireisijast vene turist Tallinnas üle 300 euro,» rääkis Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

Tallinna–Peterburi–Moskva rongi reisijate arv näitab juba mitmendat aastat järjest kasvutrendi. 2019. aasta peale kogunes kokku veidi üle 111 100 inimese, kes eelistas rahvusvahelist reisirongi. See on pea 4 protsenti kõrgem tulemus kui 2018. aastal.

Igal aastavahetuse perioodil reisivad tuhanded turistid Venemaalt Eestisse pühi veetma. Nõnda oli see ka sel aastal, kus Tallinn osutus jällegi Vene turistide pikkade pühade pidamise üheks meelispaigaks.

Eesti Raudtee kooskõlastaski eelmise aasta lõpu perioodiks ja uue aasta alguseks Venemaa Raudteega kaheksa lisarongi, millega kokku reisis 3618 turisti.

See on pea 19 protsenti parem tulemus, kui 2018. aasta pühadeaegsete lisarongidega Tallinna ja Moskva vahet reisis. Detsembrikuus reisis kokku pea 14 300 inimest rahvusvahelise reisirongiga. 2018. aastaga võrreldes eelistas detsembris rongiga reisida üle 2300 reisija rohkem.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles