Ülemiste ühisterminali projekteerimine kaubeldi 660 000 eurot odavamaks

Rail Balticu Ülemiste terminali arhitektuurikonkursi võidutöö «Light Stream» tuntud rahvusvaheliselt firmalt Zaha Hadid Architects peab võistlema veel teistega läbirääkimistel hinna üle.

FOTO: Zaha Hadid Architects ja osaühing Esplan.

Rail Balticu Ülemiste ühisterminali arhitektuurikonkursi võitjaks tunnistati Zaha Hadid Architects ja osaühing Esplan ühistöö. Läbirääkimiste käigus õnnestus võidutöö ligi 660 000 eurot odavamaks kaubelda.

Rail Baltic Estonia OÜ juhatuse liikme kohusetäitja Marko Kivila hinnangul valiti parima töö väljaselgitamiseks hea lahendus. «Oleme jõudnud Ülemiste terminali projekteerimisfaasis ühe olulise verstapostini ning valitud tee arhitektuurikonkursi ja sellele järgnenud läbirääkimistega hankemenetluse näol on ennast igati õigustanud,» lausus Kivila.

Kivila sõnul kandsid kõik kolm ideekavandit, mille osas läbi räägiti, kõrget arhitektuurset ja funktsionaalset taset ning olid ka lähtudes ideekonkursi poolt seatud ülesandest teostatavad. «Väited ühe või teise töö väljasurumisest ei ole absoluutselt adekvaatsed, kuna edukas pakkumus valiti välja žürii punktide ja pakkuja poolt esitatud hinnapakkumuse koosmõjus objektiivsetel alustel. Hankijast erapooletu žürii määras punktid 1. oktoobril ning pakkujate viimased hinnapakkumused laekusid täna hommikul,» lisas Kivila.

Pakkujatega õnnestus edukalt läbi rääkida ka RB Ülemiste terminali projekteerimise maksumuse osas ning saavutada võrreldes esialgsete pakkumistega ka märgatavalt soodsam hinnatase. 

Esialgsed pakkumused

Zaha Hadid Architects ja osaühing Esplan: 3 256 683,82 eurot

Innopolis Insenerid OÜ ja arhitektuuribüroo PLH Architects: 2 289 982 eurot

DBA Progetti S.p.A. ja HML Project Management OÜ: 2 900 240 eurot

Kohandatud pakkumused eurodes

Zaha Hadid Architects ja osaühing Esplan: 2 600 000 eurot

Innopolis Insenerid OÜ ja arhitektuuribüroo PLH Architects: 2 289 982 eurot

DBA Progetti S.p.A. ja HML Project Management OÜ: 2 440 000 eurot

Tagasi üles