Euroopa mõjuvõimsaim pankur tahab olla tark öökull, mitte tuvi ega pistrik

Christine Lagarde.

FOTO: Hannelore Foerster via www.imago-images.de/imago images/Hannelore Förster

Euroopa Keskpanga (EKB) uus juht Christine Lagarde ütles neljapäeval, et ei eelista ühte rahapoliitilist lähenemist teisele, vaid tahab teha euroala jaoks mõistlikke otsuseid.

«Ma ei ole tuvi ega pistrik. Minu ambitsioon on olla see öökull, keda sageli seostatakse mõningase tarkusega,» ütles Lagarde rahapoliitika istungi järgsel pressikonverentsil.

Tuvideks nimetatakse lõdva rahapoliitika ja pistrikeks range rahapoliitika pooldajaid.

Lagarde lubas, et jääb keskpanga presidendina iseendaks ja hoiatas analüütikuid võrdlemast tema avaldusi eelmise presidendi Mario Draghi omadega.

«Ärge üle tõlgendage, ärge spekuleerige, ärge võrrelge. Ma jään iseendaks ja seega ilmselt erinevaks,» ütles ta.

EKP rahapoliitika istungeid jälgitakse alati tähelepanelikult, kuid neljapäevane istung on eriti suure tähelepanu all, kuna Lagarde on esimene keskpanga president, kellel pole varasemat kogemust keskpangas.

Lagarde on hariduselt jurist, mitte majandusteadlane, ning on palunud vaatlejatelt kannatlikkust, kuivõrd ta alles kohaneb uue ametikohaga.

«Ma katsun õppida saksa keelt, aga ka keskpanga keelt,» ütles kunagine Prantsuse rahandusminister ja IMFi eksjuht läinud nädalal europarlamendile, tunnistades, et vaid üks ebamäärane sõna võib turge mõjutada.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles