Esimene päev börsil: Coop Pank langes 5 protsenti

12.11.2019. Tallinn. Coop Pank läheb börsile pressikonverents. Juhatuse esimees Margus Rink. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Coop Panga aktsia sulgus esimesel kauplemispäeval 1,095 eurol. Võrreldes algse 1,15-eurose IPO hinnaga on aktsia hinnalangus seega 4,8 protsenti.

Kokku sooritati Coop Panga aktsiaga esimesel kauplemispäeval 651 tehingut, mille kogukäive oli 592 100 eurot. Ühtlasi oli tegu suurima päevakäibega väärtpaberiga börsil.

Kui aktsiate noteerimise käigus said investorid aktsiad kätte 1,15 euroga, siis esimesel kauplemispäeval toimusid tehingud börsil vahemikus 1 kuni 1,1 eurot.

Coop Pank viis 18.-29. novembril läbi ettevõtte aktsiate esmase avaliku pakkumise (IPO). IPO käigus märkisid 10 879 investorit 32,99 miljonit aktsiat kogusummas 37,94 miljonit eurot. Seda oli 71 protsenti firma soovitust.

«Coop Panga avaliku pakkumise käigus aktsiaid ostnute arv on muljetavaldav. Tegu on läbi Balti börside ajaloo suuruselt kolmanda märkijate arvuga IPOga,» ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots.

Coop Panga juht Margus Rink usub, et Coop Panga aktsiast on saamas rahvaaktsia. «Luban Coop Panga töötajate nimel, et pühendume aktsionäridele antud lubaduste täitmisele ning viime lähiaastate kasvustrateegia lubatud mahus ellu,» ütles ta.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Coop Pangal on 15 kontorit ja 28 pangapunkti üle Eesti. Pangal on 58 300 aktiivset igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale.

Artikli autoril on Coop Panga aktsiaid.

Tagasi üles