Eesti börsifirma pikaaegne juht paneb ameti maha

Andres Allikmäe

FOTO: Mihkel Maripuu

ASi Harju Elekter juhatuse esimees Andres Allikmäe paneb tippjuhi ameti maha ja liigub alates järgmise aasta maist firma äriarenduse juhi ametikohale.

Andres Allikmäe liitus ettevõttega 1982. aastal ja nimetati juhatuse esimeheks 1999. aastal. Kontsern on viimastel aastatel Soomes, Rootsis ja Leedus jõuliselt laienenud, mistõttu nõuab koostöövõimaluste parem kasutamine äriarenduse juhi ametikoha loomist, kus pikaaegse juhi Allikmäe kogemused tulevad kasuks, teatas firma börsile.

ASi Harju Elekter juhatus on 3-liikmeline ning järgmistest võimalikest muudatustest juhatuse koosseisus antakse teada nende toimumisel.

Harju Elekter Grupp on kesk- ja madalpinge elektri- ja automaatikaseadmete valmistaja Baltimaades ning tuntud ja tunnustatud tootja Skandinaavia riikides. Harju Elektri põhitegevusalaks on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete väljatöötamine, tootmine ja müük.

Põhitegevust toetavad lehtmetalltoodete tehas Eestis ning tööstuskinnisvara arendamine ja rentimine. Harju Elekter Grupi Eesti, Soome, Rootsi ja Leedu tehastes töötab 799 inimest. Kontserni tänavuaasta üheksa kuu müügitulu oli 112,2 miljonit eurot.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles