EASi uus juht: peame teiste organisatsioonidega koostööd parandama

Peeter Raudsepp

FOTO: EAS

Ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) juhina alustas täna tööd Peeter Raudsepp. Tema sõnul EAS ei saa üksi ettevõtteid aidata ning selleks vajab EAS paremat koostööd teiste organisatsioonidega. 

Peeter Raudsepp märkis eelmisel nädalal, et EAS ei peaks tegelema ettevõtete laustoetamisega. Täna kinnitas ta «Aktuaalse kaamera» stuudios, et kaalumise koht on olemas, kas ja kuidas ettevõtete toetamist jätkata. 

«Jagades toetusi, on oht, et kui need satuvad valesse ettevõttesse, siis me toetame halba ettevõtlust. Kui on väga hea äriidee, siis elu on näidanud, et ettevõtja suudab investeeringuks vajaliku raha ka ise kaasata. Kui vaja, siis kasvõi kümnetelt investoritelt,» lausus ta.

Raudsepa sõnul võtab ka EAS toetusi jagades riske, kuid need peavad olema kaalutletud riskid, ning maaettevõtete laenusaamise probleemida kohta leiab ta, et riigi abi on laenugarantii saamisel kindlasti vajalik.

Ta leiab, et ainult EAS aidata ei saa: «Peame teiste organisatsioonidega, nagu Kredex, koostööd parandama, et leida meetmed investeerimisvõimaluste või garantiide tagamiseks.»

Raudsepp on juhtinud mitut suurettevõtet, nagu ETK Hulgi, riigile kuuluvat ettevõtet Eesti Post ja rahvusvahelise taustaga Rautakeskot. Viimastel aastatel on ta ärikonsultandina nõustanud tootmise, IT, kinnisvara, metsanduse ja energeetika valdkonna ettevõtteid Lätis, Soomes ja Kasahstanis. Raudsepal on Tartu Ülikooli rahanduskõrgharidus. Ta on EELK Tallinna Jaani Koguduse juhatuse liige ja Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu liige. Ta ei kuulu ühtegi erakonda.

Tagasi üles
Back