Saaremaa laevatootja sai Omaanist elu suurima tellimuse

Foto: Baltic Workboats AS

FOTO: Saarte Hääl

Saaremaa laevaehitusfirma Baltic Workboats (BWB) sõlmis Omaani politseiga 50 miljoni euro suuruse lepingu 14 patrull-laeva ehitamiseks. See on 40 miljoni eurose aastakäibega firma ajaloo suurim tellimus.

«See on meie jaoks väga oluline saavutus, sest Lähis-Ida turule sisenemine on olnud kaua meie prioriteet ja me oleme lepingu nimel töötanud pea neli aastat,» ütles BWB juhatuse esimees Margus Vanaselja pressiteates.

Kokkuleppe järgi ehitab laevafirma nelja aasta jooksul Omaani politseile kokku 14 patrull-laeva, võttes aluseks ühe oma põhimudelitest, mille osaks on BWB poolt patenteeritud lainet läbistav vöör. 

«Meie pikaajaline strateegia on pakkuda klientidele juba välja töötatud toote platvormidel põhinevaid laevu, millele lisatakse kliendi spetsiifilised soovid ja vajadused. Sarnaseid patrull-laevu kasutab näiteks ka politsei- ja piirivalveamet,» märkis Vanaselja. 

Omaani politsei ostab laevad koos viieaastase täishoolduse lepinguga. Selle aja jooksul ehitatakse Omaani laevade hooldusbaas ja väljaõppekeskus. Vanaselja sõnul on maailmas nimelt levimas uus trend, kus suuremad kliendid soovivad tootjalt osta ka müügijärgseid teenuseid.

BWB on viimastel aastatel aktiivselt kasvatanud tootearendusega tegelevate inseneride tiimi. Kuressaares asuvas Tallinna Tehnikaülikooli kompetentsikeskuses on BWB insenerid saanud testida kümneid laevatüüpe nii meresõidu omaduste, säästlikkuse kui ka keskkonnasõbralikkuse seisukohast.

Baltic Workboats AS on Saaremaal asuv Eesti kapitalil põhinev laevatehas, mis toodab töölaevu klientidele üle maailma. Tänaseks on Nasval valminud enam kui 200 innovaatilist töölaeva rohkem kui kahekümnesse riiki.

Ettevõte käive kasvas mullu 27 protsenti 40,1 miljoni euroni, kasum aga kerkis 31,7 protsenti 844 000 euroni. Firmas töötab umbes 200 inimest. 

Baltic Workboats kuulub Margus Vanaseljale ja Märten Vaikmaale. 

Tagasi üles