Martin Helme: II samba muudatused ei ole vastuolus põhiseadusega

Otse Postimehest: Martin Helme.

FOTO: Sander Ilvest

Rahandusminister Martin Helme sõnul näitas TGS Balticu koostatud II samba muudatuste õiguslik analüüs, et reformil puudub põhiseaduse riive ja kahjunõudeid riigi vastu pole vaja karta.

«TGS Balticu analüüs tõi välja, et muudatuste võimalik põhiõiguste riive on valdavalt väike. Nende leevendamiseks pakuti omakorda võimalusi, mida riigikogu loodetavasti eelnõu menetluse käigus ka põhjalikult kaalub,» ütles Helme rahandusministeeriumi pressiteate vahendusel.

Seetõttu ei pea minister kuigi tõenäoliseks, et sel teemal algatatavatel võimalikel kohtuasjadel oleks alust.

«Oleme algusest peale teadnud, et teeme vajalikku ja õiget asja, nüüd on meil ka kindlus, et reform on põhiseadusega valdavalt kooskõlas ning väheseid riske, mis seda ohustavad, saab mõne muudatuse abil vähendada,» märkis Helme. «Nii mahuka reformi puhul on loomulik, et keegi ikka leiab, et tema õigusi on riivatud, kuid tervikuna Eesti inimesed reformist võidavad.»

Rahandusministeerium palus advokaadibürool TGS Baltic analüüsida kohustusliku kogumispensioni reformi eelnõu võimalike põhiõiguste riivete seisukohalt, tuua esile võimalikud põhiseaduslikkuse järelevalve menetluse algatamise riskid ning teha ettepanekud nende riskide maandamiseks.

Tagasi üles