EASi uus juht: turismikasv ei saa tulla vaid Tallinna vanalinnas matrjoškade müügist
Juba teine EASi juht K-rautast!

Peeter Raudsepp

FOTO: EAS

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimehena asub 9. detsembrist tööle pikaajalise tippjuhtimise kogemusega Peeter Raudsepp.

EASi nõukogu esimehe Arvi Lossmanni sõnul on Peeter Raudsepa pikaajaline ja mitmekülgne kogemus tippjuhi ning ärikonsultandina võimaldanud tal õppida tundma erinevaid ärivaldkondi ning mõista Eesti majanduse probleeme ja arenguvõimalusi nii rahvusvahelises kui kohalikus vaates.

Raudsepp on juhtinud mitmeid suurettevõtteid nagu ETK Hulgi, riigile kuuluvat ettevõtet Eesti Post ja rahvusvahelise taustaga Rautakeskot. Viimastel aastatel on ta ärikonsultandina nõustanud tootmise, IT, kinnisvara, metsanduse ja energeetika valdkonna ettevõtteid Läti, Soome ja Kasahstani suunal. Raudsepal on Tartu Ülikooli rahandusalane kõrgharidus.

Raudsepa sõnul on EAS olnud viimastel aastatel väga hästi juhitud organisatsioon. «Majanduskeskkond on aga pidevas muutumises ja seetõttu on ka täna EASi jaoks olulised küsimused, kuidas tagada ettevõtjatele tugi välisturgudele sisenemisel, mis annaks ka reaalseid resultaate,» ütles Raudsepp.

Samavõrra oluline on Raudsepa sõnul tuua välisinvesteeringud Eestisse kui ka julgustada meie ettevõtjaid investeerima välisriikidesse. «Alustades kasvõi lähiriikidest, et oleks rohkem Balti riikide vahelisi Eesti ettevõtteid. Kindlasti tuleb olla toeks idufirmadele investeeringute kaasamisel ja Eestist väljapoole laienemisel,» märkis ta.

Raudsepp nentis, et parandamist vajavat on ka turismi- ja toetuste valdkonnas. «On oluline, et turistid leiaksid tee pealinnast väljapoole ning et meie turismisektori kasv ei seisneks vaid Tallinna vanalinnas matrjoškasid ostvates kruiisituristides. Et ligipääs toetustele oleks tagatud olenemata ettevõtte suurusest ja regionaalsest asukohast. Minu ülesandeks on nendele küsimustele lahendused leida üheskoos EASi meeskonna kui ka ettevõtjatega,» lisas sihtasutuse uus juht.

Raudsepp on EELK Tallinna Jaani Koguduse juhatuse liige ja Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu liige. Ta ei kuulu ühtegi erakonda.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles