Kasutatud riiete turuplats sai Leedu esimeseks ükssarvikuks

Thomas Plantenga, Vintedi tegevjuht

FOTO: Vinted-Investment/via REUTERS

Leedu kasutatud riiete müügiplatvorm Vinted kaasas viimases rahastusvoorus 128 miljonit dollarit, mis tõstis idufirma väärtuse üle miljardi euro. Seega sai ettevõte Leedu esimeseks ükssarvikuks, kirjutab Bloomberg.

Vintedi näol on tegemist veebipõhise kasutatud riiete turuga. Ettevõte tegutseb praegu 12 riigis: Hispaanias, Prantsusmaal, Luksemburgis, Belgias, Hollandis, Saksamaal, Austrias, Tšehhis, Poolas, Leedus, Suurbritannias ja USA-s.

Ettevõtte tegevjuht Thomas Plantega selgitas, et viimases voorus kaasatud raha kasutatakse laienemisele ja palkamisele. Ta lisas, et praegu puudub plaan börsile minekuks. Vintedi käive kolmekordistus 2018. aastal, ulatudes 32,9 miljoni euroni, kuid ettevõtte puhaskahjum neljakordistus, ulatudes 42 miljoni euroni.

«Me teame, et see ärimudel töötab, et see pakub kasutajatele väärtust ja võib olla kasumlik,» sõnas Plantenga. «Siiski keskendume kindlalt oma kasvu kiirendamisele kogu Euroopas ja oma klientidele parima võimaliku toote pakkumisele ning seega suurendame oma investeeringuid selle kasvu toetamiseks,» lisas ta.

Vinted asutati 2008. aastal, kuid ettevõtte muutis täielikult oma ärimudelit, kui Plantegast sai tegevjuht 2016. aastal. 

Tagasi üles