iDeal kampaania

PRFoodsi kasum kasvas neli korda

Tallinn, 11.12.2017 Ettevõtja Indrek Kasela. FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Kala kasvatamise, töötlemise ja müügiga tegeleva PRFoodsi selle aasta kolmanda kvartali müügikäive oli 19,3 miljonit eurot ning puhaskasum 0,57 miljonit eurot, mis kasvas ligi neli korda, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Ettevõtte juht Indrek Kasela nentis börsiteates, et tulemused näitavad, et eelmisel majandusaastal alustatud ümberkorraldused on andnud tulemusi. Aruandeperioodi iseloomustas PRFoodsi sõnul üldine kalatoodete tooraine hindade langus, millest tulenevalt langesid nii kala- ja kalafilee kui ka suitsutatud toodete hinnad. «Vaatamata Grupi põhitoodete ca 5%lisele hinnalangusele, suutsime kogukäibe hoida eelmise aastaga pea samal tasemel,» ütles Kasela.

Ettevõtte kolmanda kvartali müügikäive oli 19,33 miljonit eurot, mis on sarnasel tasemel eelmise aasta kolmanda kvartali tulemusega, mil müügitulu oli 19,39 miljonit eurot. 

Grupi konsolideeritud EBITDA aruandeperioodil oli 1,47 miljonit eurot, kasvades 31%, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, mida mõjutas enim bioloogiliste varade ümberhindlusest tulenev kasum summas 0,85 miljonit eurot. Puhaskasum oli 0,57 miljonit eurot, mis on pea neli korda kõrgem eelmise aasta sama perioodiga võrreldes, kui teeniti 0,14 miljonit eurot kasumit. 

Grupi tootmis- ja müügiettevõtted Heimon Kala, John Ross Jr, Coln Valley Smokery, Trio Trading ning Vettel parandasid oluliselt oma äritulemust, võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga, ületades planeeritut kokku ca 0,3 miljoni euro võrra. Äritegevuse EBITDA langus võrreldes eelmise aastaga oli PRFoodsi sõnul tingitud Rootsi kalakasvatuse üksuse madalamast tulemusest seoses kala turuhinna langusega, mille taastumist viimase kolme aasta madalaimalt tasemelt on juba märgata.

«Kalakasvatuse osas oleme lootusrikkad, et saame juba 2020. aastal täiendavaid kasvatusmahte. Jätkame selleks vajalike ettevalmistuste tegemist, mille tulemusel saaksime suurendada oma Eesti kalakasvandustest tulevat kvaliteetset toorainet,» lisas Kasela.

Kasela sõnul on ettevõtte fookus olnud äritegevuse rahavoogude parandamisel, mis kajastus kolmanda kvartali äritegevuse positiivses rahavoos summas 1,3 miljonit eurot, võrreldes 0,1 miljoni euroga eelmise aasta samas perioodis. Ettevõtte netovõlgnevus oli 19,9 miljonit eurot septembri lõpu seisuga, mis aasta lõpus väheneb investeerimislaenude tagasimaksete ning jõulumüükidest tuleneva kõrgema rahasaldo võrra.

Kasela ütles, et kavas on jätkata Eesti ja Soome ettevõtete äritegevuste ühendamist ning sünergiate loomist, eriti tootearenduses ja müügis nii koduturul kui ka eksportturgudel. «Soome tütarettevõtete äriline liitmine üheks ettevõtteks edeneb plaanipäraselt ja Trio Trading Oy ja Heimon Kala Oy liidetakse üheks ettevõtteks, mis jätkab Heimon Kala Oy nime all. Eestis oleme lansseerinud Soome-Eesti ühisbrändi – Heimon Kala ning ajaloos esimest korda sisenesime Saaremaal kasvatatud forelliga edukalt kohalikule jaeturule,» ütles ta.

«Eesti kalatööstust tabanud listeeriapuhangu taustal võime kinnitada, et PRFoodsi ettevõtted on läbinud kõik täiendavad kontrollid edukalt. Suurimat rolli mängib siin meie ettevõtete sisemine kvaliteedijuhtimine, sealhulgas oma laboratooriumides iga päev läbiviidavad kontrollid alates tooraine ostust kuni toote tehasest väljastamiseni,» sõnas Kasela.

Tagasi üles