Vaata: Saue valda kerkib üle 100 miljoni euro maksev Baltikumi suurim andmekeskus

Saue valda kerkib üle 100 miljoni euro maksev Baltikumi suurim andmekeskus, mille rajab MCF Group Estonia.

FOTO: MCF Group Estonia

Saue vallavalitsus allkirjastas ehitusloa, mille kohaselt kerkib valda üle 100 miljoni maksev Baltikumi suurim andmekeskus.

Andmekeskuse rajaja, MCF Group Estonia juhi Kert Everti sõnul on see esimene andmekeskus Eestis, mille detailplaneering ja ehitusluba on koostatud spetsiaalselt lähtudes andmekeskuse vajadustest. 

MCF andmekeskus rajatakse mitmes etapis. Everti sõnul on esimese etapi ehitamise hind suurusjärgus 25 miljonit eurot ning kogumaksumus üle 100 miljoni euro. «Praegu käib kolme suure ehitusettevõtte vahel hange ja peatöövõtja selgub lähiajal, misjärel alustame kohe ka ehitusega,» ütles Evert.

Everti kinnitusel tagab valitud asukoht nii parimad eeldused turvanõuete täitmiseks ning piirkonnast jooksevad läbi vajalikud suuremahulised fiiberoptika- ja elektriühendused. Viimase tagamiseks on sõlmitud leping Eleringiga.

Andmekeskus projekteeriti koostöös Soome erialaspetsialistidega. Hoone ülesehitus on modulaarne, mis tähendab, et iga kliendi jaoks on võimalik välja ehitada vajadustest lähtuvalt privaatsed seadmeruumid. Lisaks luuakse võimalused tänapäeval populaarsust koguvate väikeste konteinertüüpi andmekeskuste majutamiseks.

Andmekeskuse projekti algatasid 2015. aastal nimekad ja pikaajalise kogemusega Eesti ning Soome erainvestorid. Projektil on aidanud praegusesse etappi jõuda teiste seas ka näiteks EAS ja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning veel kümmekond avaliku ja erasektori asutust.

Saue valda kerkib üle 100 miljoni euro maksev Baltikumi suurim andmekeskus, mille rajab MCF Group Estonia.

FOTO: MCF Group Estonia

Saue ja Harku valla piirile rajatava andmekeskuse hoonete pindala on 14000 – 35000 ruutmeetrit mahutavusega 1000+ seadmekappi 40 000 serveriga. Andmekeskuse võimsus on 20+ megavatti, mida tagavad kaks 110-kilovoldist sõltumatut elektriühendust ning lisaks diiselgeneraatorite 200000-liitrine kütusevaru.

Tagasi üles
Back