Viirelaiu paadiõnnetuse asjus pole menetlusi algatatud

  • Politseinikud on õnnetuspaadi kapteniga mereohutusest ja turvalisusest vestelnud
  • Kõik 7 õnnetuse hetkel pardal viibinut pääsesid vigastusteta saare kaldale
  • Kummuli läinud paat triivis kividele ning sai tõsiseid kahjustusi

Viirelaid

FOTO: Siim Metsmaa/Saarte Hääl

2. novembri pärastlõunal läks Viirelaiu randumiskoha lähistel ümber paat seitsme inimesega pardal, kõik said paadist välja ja pääsesid kaldale. Politsei ega ohutusjuurdluse keskus ei ole õnnetuse põhjuste kohta menetlust algatanud. 

Laupäeval, 2 novembril, toimetas Viirelaiu Majakavahi puhkekeskuse paat saarel toimuma pidanud privaatpeo külastajaid Virtsu sadamast Viirelaiule. 10–13 meetrit sekundis puhunud kagutuul tekitas Suures Väinas 1–1,5 meetrise lainetuse, Viirelaiu ümbruse madalale jõudes muutusid lained vahusteks murdlaineteks. Randumiskohta jõudmiseks pidi paat läbima murdlainetuse taganttuulekursil ehk sõitma allalainet.

Kui paat murdlainetuses kummuli läks, sattusid paadijuht ja reisijad kaldast sadakonna meetri kaugusel 9-kraadisesse merevette. Õnnetuskohas oli vesi üle pea, kuid 30–50 meetrit kalda pool said merehädalised jalad põhja ja sumasid saarele. Õnnetust kaldalt pealt näinud saarekülastajad teavitasid kohe häirekeskust ning merevalvekeskus käivitas päästeoperatsiooni. Vette sattunud suutsid siiski enne abijõudude saabumist iseseisvalt ning paadikapteni abiga kaldale jõuda. 

Inimesed olid vees 10-20 minutit ning mõnel neist tekkisid hüpotermia tundemärgid. Kannatanud said saarel kohe esmaabi ning pisut rohkem kui tunni pärast kopteriga Viirelaiule saabunud meedikud ei pidanud kellegi haiglasse toimetamist vajalikuks.  

Eelmisel reedel kohtusid politseinikud paadi kapteniga ning vestlesid temaga mereohutusest ning sellest, kuidas edaspidi turvalisust paremini tagada. Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar kinnitas, et selles asjas menetlust algatatud ei ole. Veeteede ameti kommunikatsioonijuht Madle Puusepp ütles, et sündmuse kohta pole alustatud ka ohutusjuurdlust, mis tuleb väikelaevadega juhtunud mereõnnetuste puhul läbi viia, kui avariis on inimohvreid. 

Viirelaiul õnnetusse sattunud paat on ette nähtud kuni 8 reisijale, alus oli läbinud veeteede ameti ülevaatuse tasu eest vabaajareiside korraldamiseks.

FOTO: Majakavahi puhkekeskus

Õnnetusse sattunud paat Buster Cabin oli läbinud veeteede ameti ülevaatuse tasu eest vabaajareiside korraldamiseks kuni 8 inimesega pardal ning paadikaptenil oli olemas nõutav väikelaevajuhi luba. 

Kuni ametlikku juurdlust pole läbi viidud, ei ole võimalik üheselt väita, mis täpselt põhjustas paadi ümbermineku murdlainetuses. 

Tagasi üles