Eksminister Tammist leidis uue magusa töö

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

FOTO: Tairo Lutter

Endine ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist asub tööle energiakontserni Utilitas, kus hakkab arendama tuule- ja päikeseelektri ärisuunda.

Eesti ühe jõukaima inimese Kristjan Rahu osalusega Utilitasel on kavas laiendada taastuvenergiaportfelli, seda lisaks seni kontserni põhitegevuseks olevale kaugkütteteenusele ning taastuvelektri tootmisele. Lisaks Tammistile asub sama suuna peal tööle ka endine Nelja Energia tehnikadirektor Andrus Zavadskis.

Eesti energiamajanduse arengukava aastani 2030 näeb ette, et 80 protsenti tarbitavast soojusenergiast ja 50 protsenti kogu tarbitavast energiast pärineb taastuvatest allikatest. «Utilitase eesmärgiks on aidata neid riiklikke eesmärke saavutada, seda nii olemasolevates kaugkütte võrgupiirkondades kui ka uute projektide kaudu,» ütles Utilitas energiakontserni juht Priit Koit.

Tammist ütles pressiteates, et Utilitasel on suutlikkus olla üheks võtmepartneriks kliimaneutraalsuse saavutamiseks vajalike energiaprojektide arendamisel. «Mul on suur rõõm panustada Utilitase tugevasse meeskonda ja nende ambitsioonikate eesmärkide saavutamisse.»

Andrus Zavadskis lisas, et kaasaegsed tuule- ja päikeselahendused on väga konkurentsivõimelised ja Eesti kui tuuleenergia tootmiseks sobiv maa peab ära kasutama tehnoloogia võimalusi. Eesti ressurssidega suudame ära rahuldada nii sisenõudluse kui ka olla energiat eksportiv riik.

Utilitas on Eesti energiakontsern, mille põhitegevuseks on soojuse ja elektri tootmine ning kaugkütteteenuse osutamine. Utilitase eesmärgiks on keskkonnasäästlik ja efektiivne energiatootmine ning säästliku energiatarbimise edendamine.

Utilitas varustab kaugküttesoojusega 4 870 hoonet, sealhulgas üle 170 000 kodumajapidamise kaheksas linnas üle Eesti: Tallinnas, Maardus, Keilas, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Jõgeval ja Valgas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles