Ratas läheb Eesti ettevõtetega USAsse

Peaminister Jüri Ratas. FOTO: Sander Ilvest

Peaminister Jüri Ratas sõidab homme koos Eesti firmadega Ameerika Ühendriikidesse eesmärgiga laiendada majanduskoostööd. Muuhulgas külastab peaminister internetigigandi Google’i kontorit ja avab EASi välisesinduse.

Peaminister kohtub visiidil USA kaubandusministri Wilbur Rossi ja Senati väliskomisjoni esimehe James Rischiga ning koos haridus- ja teadusministriga ÜRO peasekretär António Guterresega. Visiidil on kaasas ka äridelegatsioon, kellega koos külastatakse kaubanduskodasid ja ettevõtteid. 

«Eesti ja USA on lähedased liitlased ja mida tihedamad meie suhted on, seda rohkem avab see võimalusi kõigile meie inimestele ja ettevõtetele,» ütles peaminister Jüri Ratas, kes lubas tutvustada USA partneritele meie ettevõtteid ja ärivõimalusi ning selgitada Eesti tegevusi rahapesuvastases võitluses.

«Üks uusi koostööformaate on meie jaoks Kolme Mere Algatus, mis on mõeldud Aadria merd, Läänemerd ja Musta merd ümbritsevate riikide regionaalse dialoogi tihendamiseks ning majanduskoostöö, sealhulgas taristu arendamiseks. Näeme selle vastu Ameerika Ühendriikide suurt huvi ja oleme valmis omalt poolt igakülgselt panustama,» rääkis Ratas.

Lisaks avab Ratas New Yorgis EASi Eesti esinduse ja kohtub ettevõttete esindajatega. Veel on kavas kohtumised pangandussektori ettevõtetega. Teisipäeval kohtub peaminister koos äridelegatsiooniga Balti-Ameerika Kaubanduskoja esindajatega, kus arutatakse majandussuhete arendamist ja külastab Google’i kontorit.

Äridelegatsiooni kuuluvad Ettevõtluse Aarendamise Sihtasutuse esindajad ja Eesti ettevõtted Ampron, Proekspet, Estonia Klaverivabrik, Nortal, KYC Pass, Cognuse, SolbegSoft, Markit Holding, Helmes, Elip Solutions ja Tallinna Tehnikaülikooli Mektory keskuse esindaja.

Tagasi üles
Back