AirBalticu juht: tulevikus rajame Eestisse oma baasi

AirBalticu tegevjuht Martin Gauss.

FOTO: Sander Ilvest

Läti riiklik lennufirma airBaltic plaanib tulevikus Eestisse rajada oma baasi ja seejärel hakkaksid siit väljuvaid lende teenindama eestlaste meeskonnad.

Lennufirma juhatuse esimees Martin Gauss rääkis ETV saates «Esimene stuudio», et ettevõttel on praegu palgal 33 eestlast, aga neid tuleb juurde, sest Eestist lennatakse üha rohkem.

«Tulevikus rajame Eestisse oma baasi ja siis hakkavad Eestist väljuvaid lende teenindama eestlaste meeskonnad. Meil on juba eestlastest piloodid ja pardateenindajad. Koos turuosa kasvuga võtame juurde ka töötajaid Eestist ja Leedust,» märkis ta. 

Ühtlasi lubas Läti riigile kuuluva ettevõtte juht, et airBalticu otseliinide arv Tallinnast kahanema ei hakka. 

Praegu pakub airBaltic Tallinnast otselende Amsterdami, Berliini, Brüsselisse, Kopenhaagenisse, Londonisse, Málagasse, Oslosse, Pariisi, Riiga, Stockholmi, Viini ja Vilniusesse. Saabuval talvehooajal hakkab lennufirma ka otse lendama Salzburgi ja järgmise aasta mais ka Prantsusmaale Nice'i. Seega on selleks ajaks ettevõttel Tallinnast kokku 14 otselendu. 

«Meil on Tallinnas 23-protsendiline turuosa. Ja mis põhiline, me tagame olulised ühendused. Mitte ainult otselendudega Tallinnast, vaid lisaks pakume jätkulende 80 sihtkohta Riia kaudu ja sealt rohkem kui 300 sihtkohta maailmas. Selline ühenduvus on meie lennuplaneeringu selgroog. Saame plaanida otseliine osana suuremast võrgustikust,» lisas Gauss. 

Läti riik omab airBalticu aktsiatest 80 protsenti ning 20 protsenti kuulub Taani ärimehele Lars Thuesenile kuuluvale ettevõttele Aircraft Leasing 1.

Tagasi üles
Back